Arabistan kralını utandıran evlilik

Suudi Arabistan'da kraliyet ailesi utandıran evlilik.
Yine böyle bir evlilik üzerine hükümet yasa çıkarmaya hazırlanıyor.
Suudi Arabistan, 8 yaşındaki bir kızın, 50'li yaşlarındaki bir adamla zorla evlendirilmesinin uluslararası toplumun eleştirilerine yol açması ve Kraliyeti utandırması üzerine 18 yaşından küçük kızların evlenmesini yasaklamayı düşünüyor.

Suudi Arabistan Adalet Bakanı Muhammed El Eyssa, Eşhark El Avsat gazetesine yaptığı açıklamada, çok küçük yaştaki kızların evlendirilmesi meselesinin çözümü yönündeki seçenekler arasında, 18 yaşından küçüklerin evlenmesinin yasaklanmasının yer aldığını söyledi.

Bakan El Eyssa, "18 yaşından küçük bir kız, özellikle evlendikten hemen sonra doğum yaparsa, çoğu zaman aile sorumluluğunu üstlenmeye uygun değil" ifadesini kullandı.

Şeriatın uygulandığı Suudi Arabistan'da bazı aileler, ekonomik nedenlerden ötürü küçük yaştaki kızlarını onlardan yaşça çok büyük erkeklerle evlendiriyor.

Ülkede babası tarafından gizlice 50'li yaşlarındaki bir adamla evlendirilen 8 yaşındaki kız önceki gün boşanmıştı. Bu evlilik, insan hakları örgütleri tarafından birçok kez eleştirilmişti.
kaynak

Kur'an ve islam akla ve mantığa dayalı bir dindir
İnsan vicdanını sızlatan hiçbir uygulamayı kabul etmez
Sizce 8 yaşındaki bir çocuğun 50 yaşındaki adamla evlenmesini hangi din hangi düşünce hangi kanun kabul eder?