Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

harun yahyanın çarpıtmaları

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Serbest Kürsü Forumunda harun yahyanın çarpıtmaları Konusununun içerigi kısaca ->> Harun Yahya'nın Çarpıtmaları 1 Harun Yahya’nın Evrimcilerin İtirafları isimli kitabından faydalanılarak hazırlanan bir sitede Evrim Teorisinin Geçersizliği Hakkındaki İtiraflar bölümünde ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Rep Gücü
  10549

  harun yahyanın çarpıtmaları

  Harun Yahya'nın Çarpıtmaları 1


  Harun Yahya’nın Evrimcilerin İtirafları isimli kitabından faydalanılarak hazırlanan bir sitede Evrim Teorisinin Geçersizliği Hakkındaki İtiraflar bölümünde şöyle bir alıntı var (Aynı alıntıyı Evrimcilerin İtirafları kitabının 18. sayfasında da bulabiliriz):

  Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):
  Şu çok acıklı: Biz bilim adamları şu ana kadar hiçbir bilim adamının kanıtlayamadığı evrimi kanıtlamaya çalışıyoruz.27

  27. SBS Vital Topics, David B. Loughran, Nisan 1996, Stewarton Bible School, Stewarton, Scotland, URL:Evolution

  İlk olarak verilen kaynak gerçek kaynak değil. Heralde Harun Yahya sözün orijinalinin nerde geçtiğini bulamamış, belki de hiç araştırmamış. Kaynak olarak bir Hristiyan Okulunun evrim karşıtı mücadele için yaptığı çalışmayı göstermiş. Ben orijinal sözü ve bu sözün nerde geçtiğini vereyim:

  The pathetic thing is that we have scientists who are trying to prove evolution, which no scientist can ever prove. (Millikan, Robert A., Nashville Banner, August 7, 1925)

  Şimdi de yazarın gerçekte ne dediğine bakalım: "Acıklı olan şey hiçbir bilim adamının hiçbir zaman ispatlayamayacağı evrimi ispatlamaya çalışan bilim adamlarımız var". Teorilerin ispatlanması veya kanıtlanması ilginç bir konudur. Bu konuyla ilgili Cemal Yıldırım'ın Evrim Kuramı ve Bağnazlık kitabında yazdığı bir bölümü aktarmak istiyorum (Kitaba buradan ulaşabilirsiniz):

  Bir kez bir olgu olarak evrimsel değişme çeşitli yollardan gözlenebilmektedir. Öyle olmasa bile, fosil ve canlı organizmaların gözlemsel özelliklerinde çıkarsanabilir bir olaydır, evrim. Sonra evrim düşüncesi bir hipotezden ileri bir kuram kimliği kazanmıştır; gözlem ve deney ürünü sayısız verilerle yoklanmış, doğrulanmış bir kuram! Yaratılışçılar bu sonuç karşısında kalınca ağız değiştirmekte, kuramın ispat edilmediğini ileri sürmektedirler. Doğrudur, evrim kuramı ispat edilmemiştir. Ama bilimde hiçbir kuramın ispatı verilmez, verilemez! İspat, mantık ve matematik çalışmalarına özgü bir "doğrulama" türüdür; bir savı bilimde olduğu gibi olgulara giderek yoklamayı değil, doğruluğu varsayılan kimi ilkelerden mantıksal çıkarsamayla doğrulamayı gerektirir. Evrim kuramı, fizik, astronomi, kimya gibi bilim dallarındaki herhangi bir kuram gibi birtakım olgusal veri ve ilişkilere açıklama sağladığı, çok sayıda güvenilir kanıtlara dayandığı için ayakta durmaktadır; yoksa belli bir inanca dayandığı için değil!

  Burada Cemal Yıldırım, Evrim Teorisinin neden sapa sağlam ayakta olduğunu, ispatın ne olduğunu ve neden Evrim Teorisinin ispatlanması diye birşey olmadığını net bir şekilde açıklamaktadır.

  Son olarak Harun Yahya'nın kitabında geçen "Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):" bölümü için birkaç şey söylemek istiyorum:

  1. Bahsi geçen bilim adamının soyadı Milikan değil Millikan'dır. (Önemsiz bir ayrıntı gibi gözükse de bunun bilimsel ciddiyet açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca internette arama yaptığınızda neredeyse tüm evrim karşıtı sitelerde bu ismin yanlış yazıldığını görürsünüz. Bu da Harun Yahya'nın aslında nerelerden beslendiğini göstermesi açısından önemli diye düşünüyorum.)
  2. Robert Millikan 1868-1953 yılları arasında yaşamıştır ve bu yazıyı 1925 yılında yazmıştır.
  3. Kendisi bir fizikçidir ve Nobel Ödülünü de fizik alanında almıştır. Fizikten sonraki en önemli ilgi alanı din ve felsefedir (bkz.).

  Yani Harun Yahya bu bilim adam için "ünlü bir evrimci" demekle gerçekleri yansıtmamaktadır. Tabi bir de kitabın adının Evrimcilerin İtirafları olduğunu düşündüğümüzde kitaptaki örnekler arasında aslında evrimci olmayanların bulunması sizce de ilginç değil mi?

  alıntı

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesaj
  166
  Rep Gücü
  339

  Cevap: harun yahyanın çarpıtmaları

  siz evrimcilerin zavallı çırpınışlarından başka birşey değil bunlar.

  harun yahyanın 45.000 sayfalık eserlerinin arasından bir iki kelime hata bulunca küçücük çocuklar gibi sevinç çığlıkları atıyorsunuz, hopluyorsunuz, zıplıyorsunuz.

  harun yahya'nın 300e yakın kitabı var. bu 300 kitap arasından iki kelieme, bir alıntı hatası var diye zil takıp oynuyorsunuz.

  insan açıkcası sizin bu biçare çırpınışlarınızı gördükçe baya bir eğleniyor.

  çok zavallı çırpınışlar bunlar. hem de çok.


  ÜSTELİK Millikan evrimciydi. Eğer ingilizce biliyorsanız; Millikan passionately believed that evolution and science were combined in a fundamental way.
  Robert Millikan

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Rep Gücü
  10549

  Cevap: harun yahyanın çarpıtmaları

  zaten hep öyle oluyor :P
  biz hep zavallıyız :D

Benzer Konular

 1. Harun Çelik
  swatiscon Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-02-2010, 05:33 PM
 2. Archaeopteryx ve Harun Yahya’nın Yanılgıları
  catpity Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 21-04-2009, 12:32 PM
 3. Adnan Oktar (Harun Yahya)
  SAHARAY Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-11-2008, 01:38 AM
Yukarı Çık