+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567
Gösterilen sonuçlar: 61 ile 64 Toplam: 64
 1. #61
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Dünya Yaratıldı Mı?

  Alıntı mustadaf´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kelamda ru'yetullah bahsi vardır ana konular arasında.
  Bu konuda mu'tezile gibi fazlaca rasyonalist mezhebler karşısında ehl-i sünnet Allahın görülebileceğini söyler.
  Delilleri Kur'anidir,ayrıca hadislerle desteklenmiştir.
  Eğer Allahı sınırlı sıfatlarla muttasıf bir varlık seviyesine düşürürseniz,
  Ona göz de yakıştırırsınız,kulak da.
  Herşeyi şu sınırlı alan içinde sınırlı görevlerini yerine getiren beden uzuvlarımıza göre değerlendirirsek hata ederiz.
  Dünya ve dünyadakiler,gerçeklerin ve asılların sadece bir numunesidir.
  NAsıl ahiret hayatını dünyadaki görüntüreline bakarak tam anmamıyla tarif edemiyorsask,
  görme olayını da,rü'yetullahı da öylece tarif edemiyoruz.

  Muhyiddin Arabinin dediği hakikatti.
  İnsanlar maddeyi Allah mesabesine getirmişlerdi ve O, Kur'ana Dayanıyordu.
  Nefsinin arzularını ilah edinmekten bahseden Kur'an elbette doğruyu söylemişti.
  Zahir uleması onu anlayamadılar.Ulema diyorum ama sen onlara yobaz diyorsun.

  Hasılı kelam,
  Mü'min için en büyük ikram sonsuz hayatta Allahı görebilme şerefi olacaktır.
  Ama iki metre önünü görmekten aciz kör gözlerle değil!
  Dilerim Ona erenlerden oluruz!
  Ahiret demek Gelecek zaman demektir.Beş saniye sonranız bile sizin Ahiretinizdir.
  Şimdi gelelim Muhyiddini Arabi hazretlerinin Meselesine:
  OLAY NEYDİ:Muhyiddini Arabi Hazretleri Şamda bulunurken İnsanlara şunu dedi:EY İNSANLAR SİZİN TAPTIĞINIZ ALLAH BENİM AYAĞIMIN ALTINDADIR. Bu sözünden dolayı Ehli sünnet Softalarınca (Aslında bu tabirim hatalıdır. Ama başka diyecek laf bulamıyorum.Çünkü Bedrettini Simavi Hazretlerine katli vaciptir kararını bir tek Ehli sünnet kadısı bile imzalamamıştır. İrandan getirilen mutezile ahondları o kararı vermişlerdir) İdam kararı verildi. Karara karşı Arabi hazretlerinin söylediği söz şu idi:SİN ŞINA GİRDİĞİNDE NE DEDİĞİMİ ANLARSINIZ.Onlara ne demek istediğini dahi söylemek tenezzülünde bulunmamıştır. Savunmamıştır kendini.ÇÜNKÜ ONLAR YOBAZDI!YADA SOFTAYDILAR:SOFTA İnsanın manevi mayalaşması sonucunda ŞARAB olacakken SİRKE OLMASIDIR.Daha sonra YAVUZ SULTAN SELİM HAN Mercidabık ve Ridaniye savaşlarını kazandı. Şam önüne geldi. Şam teslim olmadı direndi.Şam kılıç zoruyla alındı ve teslim olmadığı içinde YAĞMALANDI!Yavuz Sultan Selim Han için Vahdeti vücutçu düşmanı denir. HAYIR O öyle değildi. Bilakis Vahdeti vücut Görüşünü benimsemişlerdendi.Şah İsmaili Sefaviye sefere çıktığında bile akşam olduğunda Hatayi nefeslerini okurdu. Ama Devleti Ali Osmanın Var olup olmama savaşıydı ÇALDIRAN.İşte Selimin Sini Şamın ŞININA girdiğinde Şeyh ül Ekber hazretlerinin Durduğu yer kazıldı. Oradan altın ve gümüş çıktı. İnsanlar o altın ve gümüşlede mutlu oldular.Yavuz SUltan Selim Han Bir Muhyiddini Arabi Hazretleri hayranı vahdeti vücutçu idi Onun kabrini Şamda buldu. Üzerinede bir türbe yaptırtarak Kapattı.
  OLAYIN YORUMU:AYAK NEDİR? AYAĞIN ALTI NE DEMEKTİR? Önce bunun düşünülüp tefekkürü gerekir.
  Bir atasözümüz vardır:DOST BAŞA DÜŞMAN AYAĞA BAKARNe demektir bu? Düşmanınız yada Rakibiniz neden sizin ayağınıza baksın?Ayak fetişistimi şimdi bu düşmanlar?:)) Softaya sorarsan Elbette Onada ne şüphe der.Yada Nerden çıkmış bu sözde UYDURUKTUR HURAFEDİR DER.
  Ama Sofiye sorarsan şayet:BAK EVLAT AYAK MANEVİYATTAKİ AYAKTIR DER.MANEVİYAT İSE MADDENİN MANASIDIR DER.İşte O ayaklarlada MANAYA DOĞRU YÜRÜRSÜNÜZ.Yoksa mana Gözle görmediğin Hayali bir uyduruk alem değildir.Ohhh Öldünmü Cennet denilen yeşillikler ,Irmaklar , Üstünde kaşaneler,Sırtında ipek yeşil gömlekler .Şaraplar(Hoş Şarabada zinharrrr) Pardon efenim Şerbeti alalar Huriler,gılmanlar hizmet ediyor. Kebablar çevriliyor.neymiş Efenim? İMTİHANI kazandın! Buna Maneviyat yada meta fizik denmez buna MADDENİN DİK ALAKASI RİYAKARLIK DENİR.ANLATIMLARIN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ BULMAKTIR MANEVİYAT.
  Gelelim ayaklara İŞTE O AYAKLARLA MEVLAYA GELİNİR.Ama o ayaklar aynı zamanda Maddi yaşamda Zafiyetimizdirlerde.Anın içindirki Düşmanın zafiyetine yani eksikliklerin nelerdir onlara bakar!Ama Manaya yürüyen İnsansa O zafiyetlerle tamamlanır.(SIRRI SIRRULAHIN TAMAMI OLUR)
  NE DEMEKTİR MEVLAYA GELMEK?:Kendi özünün ne olduğunu anlayabilmektir. ONADA İDRAK denir.
  Pekiyi bunu sınırlı aklımızla yada MEN DAKKA MEN DUKKAYA DAYALI SINIRLI SEVGİMİZLEMİ YAPACAĞIZ?Hayır efendim .Sendeki şayet varsa YÜCE ALLAHA AİT olan SINIRSIZ SEVGİN ve yine sana Verilmiş olan ARTI VE EKSİ SONSUZA UZANAN AKLI KÜLÜN yardımıyla bu yürüyüş yapılır.YANİ NEFSİNLE YAPARSIN.Nefsinde iki kutbunu yukarıda belirttim.Tekrar ediyorum: Birisi MUHABBETULLAH(SINIRSIZ SEVGİ) diğeri ise AKLI KÜL SINIRSIZ DÜŞÜNCE.Kalbin sol taraftadır. İşte orası Sol ayağındır. Sağdaki ayakta aklı küldür.
  Gelelim O mubarek yetim ayakların altlarına.O ayakların altı denmekle Onların ürettikleri İDRAK CEVHERİDİR.Yada İLMİ LEDÜNDÜR.Sizin DİN DEDİĞİNİZ HİKMETİN YADA İLAHİ FELSEFENİN TA KENDİSİDİR.O ayakların altındadır bütün yazılı kitaplar.Esas kitap ise O MUBARAK OLAN İNSANDIR. Kitap onun sadece bir ÜRÜNÜ BİR SEMBOLÜDÜR. Onun içindirki zor bir durumda karşılaştığımızda Kuran Yakılmaz yada yırtılmaz . Kefenlenip toprak altına gömülür efendim.
  İşte sen Kuran Şeriat Hadis diye bas bas bağırıp banada Mataryalist damgasını vururken O dediğin Yüce mefhumların hepsi benim ayağımın altının ürünleridir.
  Ama Sen beni ne zaman anlarsınki? SİN ŞINA GİRDİĞİNDE .Aslında doğrusu Şın sine girer.Şının üstündeki Üç noktanın tepesinde bulunan nokta Sinin İçine bir güzel giriverir.YANİ DİYORKİ OCAĞINA İNCİR AĞACI DİKİLİPTE NEFS AYAKLARIN BÜYÜMEĞE BAŞLADIĞI ZAMAN.Her şey zorlanmalarla büyür. Bu Manadada böyledir.Koca ayaklı ol bakalım önce sen.Ha Oldunda . Ne zaman ?Sultan Selim Han Hazretleri bak dükkanını yağmalıyor,Bak evdeki karında Cariye oluyor,Evlatların senden koparılıyor.Hah Şimdi Anlarsın Sen İşte Şeyh ül Ekber hazretlerini. Kaz bakalım onun ayağının altındaki toprağı ! Kaaz kaz çekinme orası senin Mubarek kerbela toprağın artık.Bak neler çıktı gördünmü?Altınlar Onlar senin artık düşüncelerindir. Gümüşler artık onlar senin kelamındır. Onlar Hz Süleyman mabedine aittirler ama Senin değil .

  O ZAMAN BU ANLATIM HER ŞEYİN İNSANI KAMİLİN ÖZÜNDE MEVCUT OLDUĞUNU BİZE BİLDİRİYOR.YOKSA NASIL YAZILDI SANIYORSUN SEN BU KİTAPLAR? BU HADİSLER?.TAAA EZELDEN BERİ YAZILIYOR VEDE SONSUZA KADARDA ALLAHIN KELAMI HİÇ AMA HİÇ SUSMAYACAKTIR.Çünkü ALLAH KELAMI İÇİN OKYANUSLAR MÜREKKEP AĞAÇLAR KALEM OLSA VE BİR O KADAR DAHA OLSA YİNEDE YETMEZDİ.Baki selamlar ve saygılar.
  Konu yavuz34 tarafından (17-03-2009 Saat 02:52 PM ) değiştirilmiştir.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #62
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.734
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062

  Cevap: Dünya Yaratıldı Mı?

  Marksistler din sorununa nasıl yaklaşırlar?
  Marksistler, herhangi bir doğaüstü varlığın olmadığını kanıtlayan felsefi materyalizme dayanırlar. Yaşam ve evren için bu türden “ilahi” açıklamalara gerek yoktur, özellikle de günümüzde. Bilim, insanın milyonlarca yılda geliştiğini ve yaşamın kendisinin inorganik maddelerden evrildiğini ispatlamış durumdadır.

  Felsefi bakış açısından Marksizm dinle bağdaşmaz olsa da, bizler dini bastıran veya yasaklayan her düşünceye karşı çıkarız. Bireyin herhangi bir dinsel inanca sahip olma ya da inanmama özgürlüğünü savunuruz. Bizim söylediğimiz, dinle devlet arasında köklü bir ayrılık olması gerektiğidir. İmamlar devlet görevlisi olmaktan çıkarılmalı, dinsel kurumlar devlete bağlı olmamalı, Diyanet İşleri Başkanlığı lağvedilmeli, devlet dini eğitim vermemeli, kimlik kartlarından din hanesi kaldırılmalıdır. İnsanlar eğer dinsel etkinliklerini yürütmek istiyorlarsa, ibadet yerlerini yalnızca cemaatin katkılarıyla desteklemelidirler. Herkes istediği dini savunmakta ya da dinsiz olduğunu açıklamakta özgür olmalıdır.

  Dinin çağımızın temel sorununu gizlemesine izin verilmemelidir. Bizim ilk ve en önemli görevimiz, insanı köle haline getiren sermaye diktatörlüğüne son vermek isteyen herkesi mücadele içinde birleştirmektir. Marksistler, dindar olanlar da dahil tüm işçileri kapitalizme karşı mücadeleye katmak için uğraş vermelidirler. Bizler bu işçilerle aramıza engeller dikmeyiz, aksine sınıf mücadelesine etkin bir şekilde katılmaları için onları teşvik ederiz. İnanan bir işçinin, sosyalizm için mücadele vermeye istekli olduğu ama dini terk etmek istemediği durumlarda kesinlikle onu dışlayıcı bir tavır almayız. Lenin’in de açıkladığı gibi Marksistler, “işçilerin dinsel inançlarına karşı yapılan en küçük hakaretin dahi kesinlikle karşısındadırlar.”

  Felsefi materyalizmin gerçek simgesi olan yaşam sevgisinin, yaşadığımız dünyayı değiştirmek ve insanların yaşamlarını iyileştirmek için tutkulu bir arzuya yol açması gerekir. Din bizlere gözlerimizi göklere dikmemizi öğretirken, Marksizm yeryüzünde daha iyi bir yaşam için mücadele etmemizi söyler. Marksizm, insanların kendi yaşamlarını dönüştürmek ve insanlığı gerçek itibarına ulaştıracak bir toplum yaratmak için mücadele etmeleri gerektiğine inanır. Bizler, insanların sadece bir hayatı olduğuna ve kendilerini bireysel olarak değil tüm bir insan toplumu olarak bu hayatı güzel ve tatmin edici kılmaya adamaları gerektiğine inanıyoruz. Yeryüzünde (ve belki gelecekte uzak yıldızlarda da) cenneti kendi ellerimizle kurmak ve tatmak mümkünken, bir öteki dünya cenneti hayaliyle kendimizi avutmak niye?

  kaynak
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 4. #63
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Dünya Yaratıldı Mı?

  Evrim teorisi,Bing bang teorisi bunların hepsi adı üstünde teoridir. Henüz kanun olamamışlardır.Dünyanın yaşı 15 Milyar yıldır denildiğinde bunlarda kesin değildir. Bir bakıyorsunuz Bir başka Gurup hayır Onbeşmilyardanda fazladır diyor. Dünya güneşten kopmadır der bazıları. Ama bir bakıyorsunuz Hayır dünya güneşten kopma değildir diyor.Birileri çıkıyor işte efendim Dinle İlim çakışmıyor o altı gün 15 Milyar küsura tekabül ediyor diyor.İyi ya yaşı Tirilyarsa o zamanda tamam efendim AYNEN altı gün Tirilyara tekabül ediyor deyip Uydurma Ebcetlerle beyinler yıkanıyor.
  O ZAMAN BUNLARIN HEPSİ İSPATLANAMAMIŞ TEORİLERDİR.İnsan Maymunla İnsana benzeyen bir cinstenmi oluştu deniyor? Nedenmiş çünkü maymuna Fizyolojik olarak benziyormuşuz.Ama DNA açısından İnsan Memelilerin kemirgenler sınıfından Fareye daha yakın?PEKİ NEDEN İLLAKİ BİR YARATAN OLSUN VAROLUŞÇULUK FELSEFESİ(Sarte) ŞİMDİ BUNU SÖYLÜYOR. Bu Allaha karşı olmak yada inkar anl***** gelmez.Maneviyatın reddide değildir.Çünkü Maneviyat demek görünmez bir alemde sefa yada cefa çekmek değildir. Maneviyat Elle tutulmayan gözle görülmeyen Düşünce ve sevgidir. İşte O düşünce ve sevgi Maddedeki manayı anlatır.Yoksa Maddeyi maddi olarak anlatmaz asla.Ben Hurmanın nasıl bir meyve olduğunu size İlmen anlatamam anlatsamda bu eksik olur. Ama derimki Tek çekirdekli ve Tatlı olması varya. İşte O dişiliğidir ,Dişiliği ise aynı bir dişi gibi hem Vazgeçilmezliği hemde Cefasıdır.O zaman Hurmada Düşünceye benzer. Çünkü ondanda vazgeçemeyiz ama Onunla azap çekeriz.Sonundada Hurma Tatlı bir pozitif düşüncedir derim.
  Ama Neden bu yaratıcı hep aranıyor? Çünkü İnsan topluluklarını Hizaya ve disipline sokarak birilerinin birilerinin sırtından sömürüsünü sağlamak içindirler.Taa Yatak odana kadar seni takip edebilmek içindir.Ama bu Sömürüyü sofilermi yaptı? KESİNLİKLE HAYIR. Onlar sadece yazdılar. Kimisi Ferhat ile Şirini yazdı,Kimisi Kerem ile Aslıyı yazdı,Kimisi Makalatı yazdı,kimisi Mesneviyi kimisi Varidatı .......v.s Ama bunları toplumu hizaya sokmak için yazmadılar. Fakat işte o asıl olan mataryalistler varya bunları PUT yapıp kendi güçlerine çeviriverdiler.Sosyalistlerse Taaa Kadimden beri varolan bu sömürüyü ortadan kaldırmaya çalışıyorlar? Ama yerine yine Teoriden ibaret olan bir YARATILIŞ düşüncesinin sömürüsünü getirerek Sonuçta İşçi sınıfını sözde temsil eden Bürokrasiyi hakim kılmak istiyorlar.Başaramadılar şimdi ise Saygılıyız yeterki bize karışmayın bize tabi olun diyorlar.İsterseniz Çarşaf bile giyebilirsiniz ne yaparsanız yapın yeterki biz İktidar olalım:)))AHHHH bu Mazlumların gönlünden çıkan İSMAİL (Allah duyar) Nidası Hiç ama hiç taaa Ebede kadar kesilmeyecek.Allah çünkü mazlumların ahını duyar onlara cevap verir verirde . Bu dertleri çözermi?Çözmez efendim çözmez .
  Sadece :
  Derman aradım derdime
  Derdim bana derman imiş
  Bürhan aradım aşkıma
  Aşkım bana bürhan imiş
  Der der diyerek yaşarızda .Acaba Deyen kim? Benmi Yoksa O'MU? O zaman ben kimim? Selamlar,saygılar.

 5. #64
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864

  Cevap: Dünya Yaratıldı Mı?

  Alıntı yavuz34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ahiret demek Gelecek zaman demektir.Beş saniye sonranız bile sizin Ahiretinizdir.
  Şimdi gelelim Muhyiddini Arabi hazretlerinin Meselesine:
  OLAY NEYDİ:Muhyiddini Arabi Hazretleri Şamda bulunurken İnsanlara şunu dedi:EY İNSANLAR SİZİN TAPTIĞINIZ ALLAH BENİM AYAĞIMIN ALTINDADIR. Bu sözünden dolayı Ehli sünnet Softalarınca (Aslında bu tabirim hatalıdır. Ama başka diyecek laf bulamıyorum.Çünkü Bedrettini Simavi Hazretlerine katli vaciptir kararını bir tek Ehli sünnet kadısı bile imzalamamıştır. İrandan getirilen mutezile ahondları o kararı vermişlerdir) İdam kararı verildi. Karara karşı Arabi hazretlerinin söylediği söz şu idi:SİN ŞINA GİRDİĞİNDE NE DEDİĞİMİ ANLARSINIZ.Onlara ne demek istediğini dahi söylemek tenezzülünde bulunmamıştır. Savunmamıştır kendini.ÇÜNKÜ ONLAR YOBAZDI!YADA SOFTAYDILAR:SOFTA İnsanın manevi mayalaşması sonucunda ŞARAB olacakken SİRKE OLMASIDIR.Daha sonra YAVUZ SULTAN SELİM HAN Mercidabık ve Ridaniye savaşlarını kazandı. Şam önüne geldi. Şam teslim olmadı direndi.Şam kılıç zoruyla alındı ve teslim olmadığı içinde YAĞMALANDI!Yavuz Sultan Selim Han için Vahdeti vücutçu düşmanı denir. HAYIR O öyle değildi. Bilakis Vahdeti vücut Görüşünü benimsemişlerdendi.Şah İsmaili Sefaviye sefere çıktığında bile akşam olduğunda Hatayi nefeslerini okurdu. Ama Devleti Ali Osmanın Var olup olmama savaşıydı ÇALDIRAN.İşte Selimin Sini Şamın ŞININA girdiğinde Şeyh ül Ekber hazretlerinin Durduğu yer kazıldı. Oradan altın ve gümüş çıktı. İnsanlar o altın ve gümüşlede mutlu oldular.Yavuz SUltan Selim Han Bir Muhyiddini Arabi Hazretleri hayranı vahdeti vücutçu idi Onun kabrini Şamda buldu. Üzerinede bir türbe yaptırtarak Kapattı.
  OLAYIN YORUMU:AYAK NEDİR? AYAĞIN ALTI NE DEMEKTİR? Önce bunun düşünülüp tefekkürü gerekir.
  Bir atasözümüz vardır:DOST BAŞA DÜŞMAN AYAĞA BAKARNe demektir bu? Düşmanınız yada Rakibiniz neden sizin ayağınıza baksın?Ayak fetişistimi şimdi bu düşmanlar?:)) Softaya sorarsan Elbette Onada ne şüphe der.Yada Nerden çıkmış bu sözde UYDURUKTUR HURAFEDİR DER.
  Ama Sofiye sorarsan şayet:BAK EVLAT AYAK MANEVİYATTAKİ AYAKTIR DER.MANEVİYAT İSE MADDENİN MANASIDIR DER.İşte O ayaklarlada MANAYA DOĞRU YÜRÜRSÜNÜZ.Yoksa mana Gözle görmediğin Hayali bir uyduruk alem değildir.Ohhh Öldünmü Cennet denilen yeşillikler ,Irmaklar , Üstünde kaşaneler,Sırtında ipek yeşil gömlekler .Şaraplar(Hoş Şarabada zinharrrr) Pardon efenim Şerbeti alalar Huriler,gılmanlar hizmet ediyor. Kebablar çevriliyor.neymiş Efenim? İMTİHANI kazandın! Buna Maneviyat yada meta fizik denmez buna MADDENİN DİK ALAKASI RİYAKARLIK DENİR.ANLATIMLARIN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ BULMAKTIR MANEVİYAT.
  Gelelim ayaklara İŞTE O AYAKLARLA MEVLAYA GELİNİR.Ama o ayaklar aynı zamanda Maddi yaşamda Zafiyetimizdirlerde.Anın içindirki Düşmanın zafiyetine yani eksikliklerin nelerdir onlara bakar!Ama Manaya yürüyen İnsansa O zafiyetlerle tamamlanır.(SIRRI SIRRULAHIN TAMAMI OLUR)
  NE DEMEKTİR MEVLAYA GELMEK?:Kendi özünün ne olduğunu anlayabilmektir. ONADA İDRAK denir.
  Pekiyi bunu sınırlı aklımızla yada MEN DAKKA MEN DUKKAYA DAYALI SINIRLI SEVGİMİZLEMİ YAPACAĞIZ?Hayır efendim .Sendeki şayet varsa YÜCE ALLAHA AİT olan SINIRSIZ SEVGİN ve yine sana Verilmiş olan ARTI VE EKSİ SONSUZA UZANAN AKLI KÜLÜN yardımıyla bu yürüyüş yapılır.YANİ NEFSİNLE YAPARSIN.Nefsinde iki kutbunu yukarıda belirttim.Tekrar ediyorum: Birisi MUHABBETULLAH(SINIRSIZ SEVGİ) diğeri ise AKLI KÜL SINIRSIZ DÜŞÜNCE.Kalbin sol taraftadır. İşte orası Sol ayağındır. Sağdaki ayakta aklı küldür.
  Gelelim O mubarek yetim ayakların altlarına.O ayakların altı denmekle Onların ürettikleri İDRAK CEVHERİDİR.Yada İLMİ LEDÜNDÜR.Sizin DİN DEDİĞİNİZ HİKMETİN YADA İLAHİ FELSEFENİN TA KENDİSİDİR.O ayakların altındadır bütün yazılı kitaplar.Esas kitap ise O MUBARAK OLAN İNSANDIR. Kitap onun sadece bir ÜRÜNÜ BİR SEMBOLÜDÜR. Onun içindirki zor bir durumda karşılaştığımızda Kuran Yakılmaz yada yırtılmaz . Kefenlenip toprak altına gömülür efendim.
  İşte sen Kuran Şeriat Hadis diye bas bas bağırıp banada Mataryalist damgasını vururken O dediğin Yüce mefhumların hepsi benim ayağımın altının ürünleridir.
  Ama Sen beni ne zaman anlarsınki? SİN ŞINA GİRDİĞİNDE .Aslında doğrusu Şın sine girer.Şının üstündeki Üç noktanın tepesinde bulunan nokta Sinin İçine bir güzel giriverir.YANİ DİYORKİ OCAĞINA İNCİR AĞACI DİKİLİPTE NEFS AYAKLARIN BÜYÜMEĞE BAŞLADIĞI ZAMAN.Her şey zorlanmalarla büyür. Bu Manadada böyledir.Koca ayaklı ol bakalım önce sen.Ha Oldunda . Ne zaman ?Sultan Selim Han Hazretleri bak dükkanını yağmalıyor,Bak evdeki karında Cariye oluyor,Evlatların senden koparılıyor.Hah Şimdi Anlarsın Sen İşte Şeyh ül Ekber hazretlerini. Kaz bakalım onun ayağının altındaki toprağı ! Kaaz kaz çekinme orası senin Mubarek kerbela toprağın artık.Bak neler çıktı gördünmü?Altınlar Onlar senin artık düşüncelerindir. Gümüşler artık onlar senin kelamındır. Onlar Hz Süleyman mabedine aittirler ama Senin değil .

  O ZAMAN BU ANLATIM HER ŞEYİN İNSANI KAMİLİN ÖZÜNDE MEVCUT OLDUĞUNU BİZE BİLDİRİYOR.YOKSA NASIL YAZILDI SANIYORSUN SEN BU KİTAPLAR? BU HADİSLER?.TAAA EZELDEN BERİ YAZILIYOR VEDE SONSUZA KADARDA ALLAHIN KELAMI HİÇ AMA HİÇ SUSMAYACAKTIR.Çünkü ALLAH KELAMI İÇİN OKYANUSLAR MÜREKKEP AĞAÇLAR KALEM OLSA VE BİR O KADAR DAHA OLSA YİNEDE YETMEZDİ.Baki selamlar ve saygılar.

  Taptığınız ayağımın altında

  Muhyiddin-i Arabi hazretleri, büyük veli ve müctehid idi. Konya’ya gelip, Sadreddin-i Konevinin üvey babası oldu. Nakil ettiği bilgilerin hepsi, birer vesikadır. Devlet ve mevki sahiplerinden çok hediye gelir, hepsini fakirlere dağıtırdı. Beş yüzden fazla kitap yazdı. Cahiller, buna zındık dedi. İbni Teymiyye gibiler kâfir dedi. Âlimler, ârifler ise, veliy-yi kâmil olduğunu anladı.

  Muhyiddin-i Arabi hazretleri, Şam'da, kalbi para sevgisiyle dolu bir grup kimseye; "Sizin taptığınız, benim ayağımın altındadır" dedi. Orada bulunanlar bu sözü anlayamadılar. Rabbimize hâşâ hakaret etti sandılar. Epey kimse aleyhinde konuşmaya başladı. Vefat ettiğinde de Şam halkı, kabrinin üzerine çöp döktüler.

  Muhyiddin-i Arabi hazretleri bir seferinde, "Sin, Şın'a gelince, Muhyiddin'in kabri meydana çıkar ve muradı anlaşılır" buyurmuştu.

  Osmanlı Sultanı Yavuz Selim Han Şam'a geldiğinde; "Sin, Şın'a gelince, Muhyiddin'in kabri meydana çıkar" sözünün ne demek olduğunu firasetiyle anladı. [Sin'den murad Selim, Şın'dan murad Şam'dır.] Kabrini araştırıp buldurdu. Çöpleri temizleterek, kabrin üzerine güzel bir türbe, yanına bir cami ve imaret yaptırdı.

  Ayrıca Muhyiddin-i Arabi'nin vefatından önce ayağını yere vurarak, "Sizin taptığınız, benim ayağımın altındadır" buyurduğu yeri tespit ettirip, orayı kazdırdı. Orada küp içinde altın çıktı. Bundan, "Siz, Allahü teâlâya değil de, paraya tapıyorsunuz" demek istediği anlaşıldı.

Benzer Konular

 1. Gök mü yer mi önce yaratıldı?
  atmaca34 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-10-2010, 02:00 AM
 2. İnsan Çamurdan Yaratıldı, Efsaneleri Özeti
  SOSYALİST Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 22
  Son mesaj: 22-07-2010, 08:06 AM
 3. Dünya
  siirmen Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-10-2009, 08:30 PM
 4. Gerçek dünya mı, sanal dünya mı daha güvenilir?
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 05-09-2009, 04:03 PM
 5. İnsan ve hayvan hücresi taşıyan koyun yaratıldı
  Bay X Tarafından Fizik Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-03-2007, 12:29 AM
Yukarı Çık