Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Insan,medeniyet,çağdaşlık

  İNSAN,MEDENİYET,ÇAĞDAŞLIK

  Öncelikle tanımları yerli yerine oturtmak gerekir!...İnsan bazılarına göre “ Akıllı,konuşan hayvan “ bazılarına göre “ Omurgalı – memeli hayvan” , bazılarına göre ise Libido eksenli hareket eden hayvan” tanımları ile insanları tarif etmeye çalışmaktadırlar.

  İçlerinde kısmı doğruları barındıran bu tanımlar sonuçta insanı hayvan olmaktan kurtaramamakta ve tanımlarını Darwinizm’in çerçevesinde oluşturmaktadırlar. İnsan K. Kerim’e göre ise “ İyilik meleke-özelliklerini kullanıp Melekte olabilme kabiliyetine sahip fakat aynı zamanda , içindeki nefsinin isteklerine uyup kötü işler yaparsa hayvandan da aşağı olabilme , kabiliyetine-yetisine sahip akıllı ve hür canlıdır.”Dar çerçeveli ve sığ tanımlardan hareket ederek düşünce eksenini oluşturan bazı insanlar şöyle görüşler ileri sürebilmektedirler:”Medeni – çağdaş yaşamı benimseyince Açık giyinmek, içki içmek gibi konular artık herkesçe benimsenecektir…!”

  Batı filmlerinde sık sık duyarız :” İyi erkekler ya evli ya da homodur!” Sinema “hayatın ekrana aktarılmış halidir” tarifinden hareket edersek medeni ve çağdaş hayatın ulaştığı son nokta gözler önündedir.Eğitim , teknoloji onlarda ama ulaştıkları son nokta :Homo-lezbiyen ,ensest ilişkinin had safhada olduğu,satanizm,sapık tarikatların cirit attığı,ahlaksızlık içinde yüzen mutsuz ve huzursuz bir toplum! İnsanların içindeki iyilik yetilerini ortaya çıkaracak , kötülük yapmasına ise engel olacak bir sistem ortaya konmalıdır.İçinde teşhircilik gizli bir açıklık,sonucu ; kaza,cinayet,huzursuzluk,hastalılara ulaşan içki,kumar,sigara…alışkanlıklarının ön plana çıkarıldığı bir toplum sonunda bizi batının ulaştığı sonuca ulaştırır! Ondan sonra “ nerede hata yaptık “ demek bir işe yaramaz


  alıntı:islamustundur

 2. #2
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  293
  Rep Gücü
  73

  Cevap: Insan,medeniyet,çağdaşlık

  Eğitim , teknoloji onlarda ama ulaştıkları son nokta :Homo-lezbiyen ,ensest ilişkinin had safhada olduğu,satanizm,sapık tarikatların cirit attığı,ahlaksızlık içinde yüzen mutsuz ve huzursuz bir toplum! İnsanların içindeki iyilik yetilerini ortaya çıkaracak , kötülük yapmasına ise engel olacak bir sistem ortaya konmalıdır.İçinde teşhircilik gizli bir açıklık,sonucu ; kaza,cinayet,huzursuzluk,hastalılara ulaşan içki,kumar,sigara…alışkanlıklarının ön plana çıkarıldığı bir toplum sonunda bizi batının ulaştığı sonuca ulaştırır! Ondan sonra “ nerede hata yaptık “ demek bir işe yaramaz.
  İnsanız hata yaparız önemli olan hatadan ders çıkarmak allaha tövbe edip bir daha yapmamak atmaca kardeş emeğine sağlık

 3. #3
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Cevap: Insan,medeniyet,çağdaşlık

  izm ...lerden fayda umanların geldiği son nokta....bu olsa gerek..

  dediğiniz gibi..hata yapabiliriz..ama nerde hata yaptık diye düşünüp hatamızı bulmalıyız..ve tövbe etmeliyiz..toplum olarak....


  çağdaşlık....medeniyet...ilişkisi içerisinde insanlık unutulup yok oluyor..

Benzer Konular

 1. Etek boyu çağdaşlık göstergesi midir?
  dogangunes Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 12-12-2014, 11:01 PM
 2. çağdaşlık ve eğitim;
  tansxx Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 14-06-2012, 04:19 AM
 3. Kadın vücudunu istismara son! çağdaşlık (!)
  atmaca34 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 03-11-2010, 01:26 AM
 4. Devrimcilik- Çağdaşlık Üstüne
  eмiLy Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-05-2009, 12:12 AM
 5. çağdaşlık nedir
  çerkeş18 Tarafından Sizden Yonetime! Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-02-2008, 12:29 AM
Yukarı Çık