Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

'Elhamdülillah Müslüman ve Türküz

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan 'Elhamdülillah Müslüman ve Türküz Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> 'Elhamdülillah Müslüman ve Türküz Gül ailesinin Ermeni olmadığını ispat etti! Gül başka kimlikleri taşımak suçmuşçasına, ailesinin kökenlerine ilişkin iddialarla ilgili ...

 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  'Elhamdülillah Müslüman ve Türküz

  'Elhamdülillah Müslüman ve Türküz


  Gül ailesinin Ermeni olmadığını ispat etti! Gül başka kimlikleri taşımak suçmuşçasına, ailesinin kökenlerine ilişkin iddialarla ilgili bir açıklama yapma gereği duyarak, "Müslüman ve Türk" kimliğini ispat etmeye girişti.

  soL (HABER MERKEZİ) "Özür diliyoruz" imza kampanyasıyla başlayan tartışmalar devam ediyor. CHP'li Canan Arıtman'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik "Annesinin etnik kökenini araştırın" göreceksiniz sözlerinin ardından Gül, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı. Gül açıklamasında "ailemizin yüzyıllara uzanan kayıtlı geçmişi Müslüman ve Türk'tür" dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi aracılığıyla yapılan açıklamada Gül, "Bütün vatandaşlarımın etnik kökenine, farklı inançlarına ve aile bağlarına saygı duyuyor, tüm bu farklılıkları imparatorluk geçmişi olan ülkemizin bir gerçeği ve aynı zamanda da zenginliği olarak görüyorum" derken kendi geçmişinin "Müslüman ve Türk" olduğunu vurgulamayı da ihmal etmedi.

  Gül yaptığı açıklamada ailesinin kökenine ilişkin neden açıklama yapma gereksinimini de şu sözlerle gerekçelendirdi: "Gerek Cumhurbaşkanlığına seçilişim sürecinde çok planlı olarak ve gerekse son birkaç gündür bazılarının açıkça, bazılarının sinsi bir şekilde yaymaya çalıştığı bir yalanı düzeltmek ve hakikat adına tarihe not bırakmak için ailemle ilgili aziz milletimi bilgilendirmek mecburiyeti hissettim." Cumhurbaşkanı Gül, bu sözlerinin ardından, ailesinin Kayserinin yerlisi olduğunu söylerken, "annem tarafından Satoğlu, babam tarafından Gül (Gülükimamı) sülalelerinden gelen ailemizin yüzyıllara uzanan kayıtlı geçmişi Müslüman ve Türk'tür. Buna ailemizin geçmişten günümüze titizlikle işlenen soy ağacımız, mevcut resmi nüfus kütükleri ve gelmiş geçmiş Kayserili hemşehrilerim şahittir" dedi.

  Arıtman etnik kimliğini sormamış
  CHP'li Arıtman ise Gül'ün yaptığı açıklamanın gazeteciler tarafından kendisine hatırlatılması üzerine, "Ben Cumhurbaşkanı'ndan etnik kimliğini açıklamasını istemedim. Ben Cumhurbaşkanı'ndan yemin ettiği anayasayla ona verilmiş görevi, yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve milletini koruma, kollama görevini yerine getirmesini istiyorum. Ben Cumhurbaşkanı'nı göreve davet ettim" değerlendirmesinde bulundu.

  Tartışma ile ilgili sürecin nereye gideceği bilinmezken, bundan sonra ortaya atılan her iddiada "etnik ve dinsel kimlik açıklama" yarışının ortaya çıkıp çıkmayacağı da merak ediliyor.

  sol haber

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  522
  Rep Gücü
  7929

  Cevap: 'Elhamdülillah Müslüman ve Türküz

  Ülkemizde binlerce müslüman tepkilerden korktukları için farklı dinlere inandıklarını söyleyemiyorlar. Nüfus cüzdanında İslam yazdığı halde bunu çevredeki tepkilerden korkup kendini mslüman gösteren onlarca insan tanıyorum. Bu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün söylediği "annem tarafından Satoğlu, babam tarafından Gül (Gülükimamı) sülalelerinden gelen ailemizin yüzyıllara uzanan kayıtlı geçmişi Müslüman ve Türk'tür. sözüne karşılık bunları yazmak istedim.

  Diğer bir sorun ise; tabi ki kimse kimsenin soyunu sopunu yargılama hakkına sahip değil. Ancak böyle bir kampayaya destek vermesini hele bu kişi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ise işte bunu kınıyorum.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: 'Elhamdülillah Müslüman ve Türküz

  Mahkeme sonucunu merak ediyorum
  umarım istenmeyen şeyler ortaya çıkmaz

Benzer Konular

 1. Anıtkabir'i de Yıkarız Elhamdülillah
  SOSYALİST Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 09-11-2016, 06:06 PM
 2. İlk Müslüman
  berna_bp Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-03-2013, 05:19 PM
 3. Müslüman derinleş...
  mopsy Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-09-2011, 10:47 AM
 4. O Müslüman Değil mi ?
  SOSYALİST Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 01-06-2009, 08:34 PM
 5. Ey Müslüman!
  RABİA Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 23-07-2008, 09:16 AM
Yukarı Çık