Zaman gazetesinin reklamlarını görmeyen yoktur sanırım. Ne diyorlar
yaftalamadan okuyun , ne demek istiyorlar aslında sadece biz yaftalarız siz de
bunları kabul edersiniz, diğerleri yaftalasada onları gözardı edin.
sadece biz damgalarız diyor.
bilincaltına bu mesaj veriliyor...

işte zamanın bugünkü yaftalaması

Ergenekon Partisi, Amerika'yı örnek almış
'Asrın davası' olarak nitelendirilen 'Ergenekon terör örgütü'ne üye olmakla suçlananlar Silivri'de yargılanmaya devam ededursun bu 'örgüt' ve bu davayla ilgili her geçen gün yeni iddialar ortaya atılıyor.

1945'te kurulan Ergenekon Köylü ve İşçi Partisi'nin 'Ergenekon terör örgütü'yle ne gibi bir alakası var bilinmiyor; ancak partinin tüzüğü bir hayli şaşırtıcı. Partinin İçişleri Bakanlığı'na verdiği dilekçede kuruluş amacı şu cümlelerle ifade ediliyor: Vatana her sahada hizmet ederek bilhassa devlet teşkilat sistemini Amerika Cumhuriyet teşkilatına uydurmak, bir senato teşkil ederek işçi ve çiftçinin refahını yükseltmek..." Bu satırlar, o zamanın istihbarat teşkilatı MAH'ın da dikkatini çekmiş olacak ki partiyi yakinen takibe almış. Partinin kurucuları arasında 'Ergenekon terör örgütü'ne üye olmakla suçlananlar gibi ünlü isimler yok. Arif Hikmet Atsız ile Abbas Çelik tesviyeci, Kamil Denizmen ise işsiz. Zaten parti de kurulduktan bir yıl sonra kapanmış.

Abdullah Kılıç (ZAMAN GAZETESİ [İnternetin İlk Türk Gazetesi] *-*Ergenekon Partisi, Amerika'yı örnek almış)

evet , biz dersimizi çalışalım neymiş yaftalamadan okuyalımmış, yaftalamadan okuyunca ergenekon davasından yargılananlar suçlu hatta terorist oluverdi gözümüzde değil mi?
aslı neymiş
ergenekon davası için terör örgütü tabirini rahatca kullanabilen (tırnak içinde almanın maksadı ise daha kesinliği olmayan bir ifade söylenti olduğpu anl***** gelir, fakat bizim her okurumuz bunu nereden bilecek yaz gitsin mantığı ile) bu gazete reklamında ne diyordu yaftalamayın.