Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  güney
  Misafir..

  Dur- Vur.....

  AKP'li vekil Başbakan'ın izinde: "Ya sev ya vururuz"


  Meclis’te Adalet Bakanlığı bütçesi görüşülürken DTP’li Kaplan, ”Polis, durmayanı vuruyor” eleştirisinde bulundu. Bu sözlere AKP’li Abdülkadir Akgül herkesi şoke eden şu yanıtı verdi: Devlete karşı suç işleyen varsa, tabii ki vurulacaktır
  Adalet Bakanlığı’nın bütçesinin tartışıldığı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na “dur-vur” tartışması damgasını vurdu. DTP Milletvekili Hasip Kaplan’ın “Polis ‘dur’ diyor, durmayanı vuruyor” sözlerine AKP Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül, “Devlete karşı suç işleyenler varsa elbette vurulacaktır” yanıtını verdi.

  Kaplan, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu’nun yapılan değişiklikle “dur-vur yasası” haline geldiğini savunarak, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’e bakanlığın bu konuda bir çalışma yapıp yapmadığını sordu.
  Kaplan, “Dur-vur yasası uygulanıyor. Polis ‘dur’ diyor, durmayanı vuruyor. Bu kişi sağır bile olabilir.” dedi.

  Araya giren Akgül de en demokratik ülkelerde bile devletin kendine karşı suç işleyenleri vurduğunu öne sürerken, “Ben vurmaktan hoşlanan bir adam değilim, ama devletim ve milletime karşı gelenleri elbette vurmaktan hoşlanacağım. İnsan olanlar var, insanlık suçu işleyenler var. ’Dur-vur’ yasasına göre, devlete karşı suç işleyenler varsa elbette vurulacaktır. Türkiye’de adalet herkese fazlasıyla uygulanıyor zaten” yanıtını verdi.


  (Milliyet'ten faydalanılmıştır )

  Şimdi "dur vur" yasası hakkındaki görüşleriniz...
  durmayanın vurulması ne kadar doğru..
  veya vurarak durdurmak....

 2. #2
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: Dur- Vur.....

  Polisin kaçanı vurması, hele hele arkadan vurması görünüşe görede hiç hoş bir görüntü vermiyor? Amma kardeşim bu kaçanların alayı memleket meseleleri için belediye otobüsü yakarken, motorlu bisiklet çalarken, vede kepekn kapatması için esnafa zaraman zar ağlatırken, yaşı küçük çocukları paravan yapıp panzer ve benzeri zırhlı araçlara karşı kalkan yaparken ve bir çok faideli hizmetlerle uğraşırken birde polis jop ve mermisi
  ile karşılaşmazlarmı, mazallah dünyada iyiliğe engel bu kafalar varken rahat rahat terör estirememk veya inaheti bile ağız tadı ile yapamamak vede hırsızlığın bile tadını kaçırmak sana ne kazandırıyor be polis?? eline bir silah verildi diye sağa sola sıkıp duruyorsun, varmı C 4 ve de el bomban bizim gibi canımız isterse C. gazetesine, canımız isterse cami cemaatine saldırmak ve kaos yaratmak için kullanmaya, bize birde ağıt yakanlar varken size ne oluyor, çekilin yoldan.

  Bilmiyormusunuz bu ülkede 5000 canlının hatta bebek katili adı takılan caninin bile kılına dokundurmayız biz, sen idam kararı ver dur adalet sen bile ne oluyorsun!? der yolumuza devam ederiz. Yaşasın kaos. Bir teklifte benden güvenlik güçlerinin sokağa çıkmasını yasaklayalım gitsin.

Yukarı Çık