Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Bizim Cephedeki Amazonluk!

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Serbest Kürsü Forumunda Bizim Cephedeki Amazonluk! Konusununun içerigi kısaca ->> Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor. Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte. Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü. ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Bizim Cephedeki Amazonluk!

  Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor.

  Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte.
  Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü.

  Sana zorla taktıran mı var?
  Bir salaşlık, bir derbederlik.

  Sanki kafasındaki iki kılı kapatınca hatun kişi, bütün vazifelerini tamamlamış gibi vücudunu orta yere saçıveriyor.

  Acaba Müslüman kadının sadece saçı kıymetli, en mahrem vücut azaları çok mu değersiz diye düşünmekte insanlar. Göbekler, göğüsler, kalçalar orta yerde.
  Kadıncağız adeta amazon gibi sokağa fırlamış.

  Önceki gün ziyaretime gelen üç bayan yazarla oturup konuştuk. Örtülerini bayağı modernleştirmişlerdi. Belli ki bana akıl vermeye gelmişlerdi. “Biz de zamanında bu tesettürü amma abartmışız” deyince bayağı şaşırdım.

  Arkadaşlarım iyi eğitimli ve sevilen kalem sahipleri idi ama değil pardösü, ceket bile giymeyerek incecik elbiselerle ne büyük devrim yaptıklarını anlatmaya uğramışlardı.

  En baştakilerdeki bozulma bütün toplumu etkilemekte. VIP kadınlardan başlayan bir dezenformasyon.

  “Özür dileriz cumhurbaşkanlığı sitesinde hanımefendinin bir düğünde çekilmiş resmi çıkmış, düzelteceğiz”.

  “E evladımın düğününde bile, şöyle etrafa endamlı bir kadın nasıl olurmuş göstermeyeyim mi? Hem bizi zevksizlikle, demodelikle suçlayan laiklere biraz zarafet dersi vermeyelim mi?” iyi niyetinizi yüzünüzden okuyorum da.
  Düğünlere katılan binlerce erkeğin meraklı bakışlarını bir kalemde yok saymanız da size ilahi bir artı getiriyor mu acaba?

  Ya da dinin şöyle bir kuralı mı var? Düğünlere katılan erkekler namahrem sayılmaz. Zaruret miktarıdır. Gecelik gibi elbiselerle göbeği göğsü etrafa dağıtıp salon sahibeliği yapmanız da bir mahzurat yok mudur?

  Büyük başlarımız böyle yapınca; halk çocukları da nereden bulsunlar cici salonları, şık avizeleri, pahalı kostümleri; onlar da sokaklarda soyunmaya başladılar.

  Tamam, bizim kızlar yeni örtünüyor biraz hoşgörü de, altmış yaşındaki büyük hanımlarda da mendil kadar başa yapışan örtüler ve göbek göğüs hatları olabildiğince belli eden dar kostümler.

  Acaba Müslüman modacılar ellerindeki makasın hakkını nasıl verecekler? Pardösü değil de atletizm mayosu biçiyorlar sanki. Bütün vücut azaları ortada.
  Tanıdığım pek çok başı açık laik bayan; bizim başı örtülü pek çok kadınımızdan daha kapalı giyinmekteler. Yaz sıcağında diz altı eteği üzerine ceketini ya da hırkasını giymeden dışarı çıkmayan, neneden atadan görgülü, terbiyeli çok insan tanıyorum.

  Lakin bizim cephede bir amazonluk, bir yarı çıplaklık almış başını gidiyor. Arkadaşlar zor geliyorsa takmayıverirsiniz şu örtüyü olur biter.
  Ama Rabbimizin Müslüman kadınlara hediye ettiği tesettür tacını, toza kire bulayıp ayağa düşürmeyin lütfen.

  Allah sonumuzu hayreyleye ama durum hiç iç açıcı değil. Aşağılık kompleksleri ile acınacak durumdayız.

  Hem bu konuda sadece kadını suçlamam da yersiz.
  En büyük suçlu insanın erkek cinsi yine.

  Geçen gün baktım anlı şanlı delikanlı, kolundaki eşi yarı çıplak. Dapdar bir pantolon, neredeyse bağırsaklarının başlangıç ve bitiş yeri ortada. Üzerinde uzun bir ceket yok. Derisine yapışmış bir mini bluz. Ve bu trajik tabloya arsızca bir de baş bağlamış. Bu görüntüyü veren kadından çok erkeğe baktım. Acaba oğlan kör mü diye. Aval aval ağzını açmış etrafı seyreden delikanlı, yanındaki kadının yarı çıplaklığını göremeyecek kadar aptaldı.

  Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler.

  Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler. Bizim pek çok kadınımız niçin kapanmıyor sanıyorsunuz, ya da böyle yarı çıplak dolaşıyor derseniz; kocaları yüzlerine bakmaz diye.

  Rabbimiz setr olma hususunda cümlemizin kalbine güzel ilhamlar versin.  Mine Alpay Gün
  Milli Gazete

  (Cephe ifadesi pek hoş değil,belirtmek isterim)


  Konuyla ilgili yazarların görüşleri :

  Apturrahman Dilipak
  Vakit Gazetesi yazarı

  BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNDA TAVIR NETLEŞMEMİŞ


  Bu doğal bir sürecin bize yansımalarıdır. Bozulma, yozlaşma da var ama yolunu bulmaya çalışırken griliğe düşme de. Ara bir form bu. Çoğunlukla açık biriyse yavaş yavaş bir geçiş süreci yaşıyordur. Açıkçası benim görüşüm çoğunluğun doğru yönde bir geçiş süreci yaşadığı. Yani yüzde 75 iyi yönde yol alıyor yüzde 25 bozuluyor. Görüşüme göre artık daha çok genç kızımız kapanma yolunu seçiyor. Yozlaşma yaşayanlar ise genelde ekonomik refah arttıkça “Ben daha çağdaşım” deme ihtiyacı hissediyor. Sosyal çevreye kendini beğendirmek için “Kapalıyım ama gerici değilim” mesajı vermek istiyor. Geçen gün sokakta bir kız gördüm. Çok doğru, iyi kapanmıştı. Ancak kaşları yay gibi alınmış, tırnaklarında pembe simli oje ve bol makyaj. O belli ki çevreye uyum sağlam istiyor. İşte o durumdakiler özenti yaşayanlar. Başörtüyü bırakamıyor da ama başörtü konusunda tavrını da netleştirememiş
  Mine Alpay Gün
  Milli Gazete yazarı

  LAİKLER AŞAĞILIK KOMPLEKSİ YARATIYOR


  Bozulma olduğu apaçık ortada. Bizim üniversite yıllarımızda böyle çözülmeler yoktu. Ilımlı İslam adı altında yapılan politikaların bu durumu tetiklediğini düşünüyorum. İslami camiiadaki kızlarda yozlaşma yaşandığı ortada. Ama bunda laik kesimin de hatası büyük. Bu kızlar üniversitelerde okuyamıyorlar yani eğitimsiz ve cahiller. Rehaf Partisi’nin belediyeleri almasıyla başlayan İslami sınıf değişimi yani zenginleşme, eğitimsiz kızları özenmeye itti. Eğitim yok, para var ve tabii görgüsüzlük beraberinde geliyor. Şimdi de iktidarın yansımalarını sokaklarda görüyoruz. Laikler kendi gibi olma baskısı uyguluyor, bu kızlar da etkileniyor. Kız kendini laiklerin önünde ispat etmek istiyor. Ben de kadınım, ben de güzelim, ben de giyinirim gibi bir psikolojiye giriyor. Arka planında aşağılık kompleksi var. Bu durum haliyle basit görünmelerine sebep oluyor


  Ali Bulaç
  Zaman Gazetesi yazarı

  TÜRBANIN YOZLAŞMASI


  İslam’ın hükümleri bellidir. El, yüz ve ayaklar hariç her yer kapalı olacaktır. Vücut hatlarının belli olmaması gerektiği de açıktır. Bunları ben değil Peygamber efendimiz demiş. İslam ve modern bir arada yaşayabilir. İsteyen açıktır isteyen kapalıdır. Bu konuda herkesin görüşüne saygılıyım. Ancak kapanıyorsan usulüne göre kapanmak zorundasın. Bu bir melezleşmedir, yozlaşmadır. Sokaklarda ben de denk geliyorum, görüyorum ancak hiç doğru bulmuyorum. Kapanmak istediysen eğer o zaman doğru kapanacaksın. Bunu modernleşme değil dejenerasyon olarak kabul ediyorum
  Benim görüşüm de Ali Bey'in görüşüne paralel.İstisnalar kaideyi bozmaz demeyelim.İstisnalar çoğalırsa kaide olur.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820

  Cevap: Bizim Cephedeki Amazonluk!

  her seyin fanatiyi güzel deyil yapilanlar matik cercevesi icinde kalmali diyorum
  paylasim icin tesekürler

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Bizim Cephedeki Amazonluk!

  Benim görüşüm de Ali Bey'in görüşüne paralel.İstisnalar kaideyi bozmaz demeyelim.İstisnalar çoğalırsa kaide olur.
  Benim görüşüm de sizinki ile paralel... ve hatta kapsar.
  Şuurlu giyin şekli dileği ile... hemde ruh ile barışık bir vech ile....

  Emeğinize sağlık.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

Benzer Konular

 1. Bu kavga bizim değil!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-12-2013, 12:46 AM
 2. Peygamber bizim Şahidimiz mi?
  mopsy Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-07-2013, 11:17 AM
 3. Bizim Çocuklarımız
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-06-2010, 10:10 AM
 4. bizim bir projemiz var...
  projeksiyon Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-01-2010, 07:57 PM
 5. O, Köy, Bizim, Köyümüzdür
  Hamdi ÖZDEMİR Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 14-03-2008, 01:06 PM
Yukarı Çık