Anket: Tecavüz suçu için idam cezası verilmeli mi?

Uyarı: Açık Ankettir, bu Anketi bütün üyelerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567
Gösterilen sonuçlar: 61 ile 69 Toplam: 69
 1. #61
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Sucu sabit ise Sallandir gitsin ne diye ugrasacaksin...!
  Hele kücük cocuklara tecavüz edenleri versinler bana, gözümü KIRPMAN idam sehpasina tekme atarken..

 2. #62
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  1.078
  Rep Gücü
  18410
  Çocuklara bunu yapanlara tahammülüm yok.Komando ile hemfikirim.Acınılması bile gereksiz

 3. #63
  redyellow
  Misafir..
  Tecavüz suçu için de zina suçu içinde ceza verilmelidir.

 4. #64
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  zina nedir? önce bunu izah etmeliyiz KUR'AN dan. ondan sonra isteriz cezasını.. islam imam nikahı ile kadına ve erkeğe sorumluluk yükler. resmi nikah ise kanunlar önünde sorumluluk yükler. her ikisindede iki tarafın rızası gereklidir.

  cinsellik için bazı müslüman ülkelerde saatlik imam nikahı kıyıldığını biliyormusunuz? iş bitince boş ol diyerek boşanıldığını? kim kimi kandırıyor bu devirde akıl var mantık var. düşünün diyor KUR'AN neden düşünmek yok hiç. orada bir emir var ama sebebi nedir? faydası nedir, ve kimedir? ezberleyip okuyunca, yadasebebini bilmeden uygulayınca olunuyormu müslüman? öyle ise mehmet akifin her şiirini ezberleyip okuyan şair olur çıkardı değilmi? bir insanı şair yapan duygu ve düşünceleri değilmi? öyle ise bizede düşünmek ve duygu sahibi olmak düşer. eğer yaşamak istiyorsak islamı.

  zina dediğiniz olayda her iki tarafın rızası var ise kimsenin karışmaya hakkı yoktur. ama kadında yada erkekte başka bir cinsin hakkı var ise söz nişan evlilik gibi elbette bu yanlıştır. cezasıda ölüm olabilirmi? insan nefsi ile işlediği suçlardan idam edilecek olsa yeryüzünde insan kalırmıydı?

  bakın islam 4 eş münasip görüyor 1400 yıl önce. peki hani nerede 4 eşli erkek? insanlık bu konuyu güzel idrak etmiş ve dahada ileri götürüp tek eşe düşürmüştür zaten. islamda düşünmeyen sınıfta kalır dilediği kadar ibadet etsin. ulu Allahın ibadete ihtiyacı yoktur, o şükürlerin hamdların yanında düşünülmek ister. bizden şüküre hamda ihtiyacıda yoktur onun şükürler hamdlar bizim rabbimize vefamızdır.

  öyle 1-2 saatlik imam nikahı ilede kimse ulu Allah'ı kandıramaz. bu saçma uygulamaları yapmadan önce iyi düşünmek gerekir. ben kimim, kim için ne yapıyorum? imam nikahının faydası kimedir? resmi nikah ile insanlık bunun bilincine varmıştır ve her iki tarafada çeşitli sorumluluk vermiştir zaten.

  ne ileri bir insanlık anlayışıdır şu islam 1400 yıl önce evlilikte kadın ve erkek haklarını getirmiştir.

  ÜZERİMİZE DÜŞEN 1400 YIL ÖNCEKİ GELEN HUMANİZM ANLAYIŞINDA KALMAK DEĞİL ONU DAHA İLERİYE TAŞIMAKTIR. hala öldürelim keselim derseniz bu islam ile bağdaşmaz.

  tecavüzün suçu ağır olmalıdır çünkü iki tarafın rızası olmadığı için gereken en ağır ceza elbette verilmelidir. ikisi arasında büyük fark vardır. tekrar düşünmenizi diler candan selam ederim.
  Konu tansxx tarafından (07-05-2012 Saat 11:34 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 5. #65
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  işte insanlar şeriatten bu yüzden korkarlar ve korkmakta haklıdırlar. çünkü her insan farklı bir anlayış içersindedir, farklı bir yorumdadır. bu şekilde onu keselim bunu asalım dersek nerede hani ulu Allahın merhameti? o bizler birbirimizi kesip doğrayalım diyemi yarattı? korkuylamı olacak bu iş? sevgiyle eğitim ile olması gerekirken. KUR'AN ile korkut, cehennem ile korkut peki nerede kaldı duygularımız? aklımız? idrakımız? adaletimiz?

  ulu Allah'ın merhameti ne çoktur. bize doğal tertemiz yağmurlar ile yıkanmış sebze ve meyveler sunar. bugün çok kıymetlidir organik her türlü yiyecek. neden? çünkü ulu Allah tertemiz verir insan onu kirletir. hormon koyar içersine daha çok verim almak için. çeşitli doğal olmayan koşullarda üretir, içersine ummadık şeyler katar. daha çok kar elde etmek için.

  ulu Allah en tatlı suları verir insana bedava, dağlardan fışkırır serin yaylalardan iner buz gibi sular. içipte daha uzun yaşar onu köydeki insanlar. peki bizim şehirlerimizde nasıldır? insan insana içirir çamurlu suları. satar onu olmadık paraya birbirine. gidin bir yerde bedava içinde görelim şehirlerde aç susuz kalır ölürsünüzde dönüp kimse bakmaz.

  tertemiz hava verir ulu Allah beş kuruş istemez. dileyen görür şükür, hamd eder vefa gösterir. dilemeyen onuda yapmaz ama ona bile verir ulu Allah. vefasızdır o insan işte rabbine. o insan çevresinede böyle olmuştur zamanla, yapıldı bir iyilik hep yapılacak zanneder. öbür gün diğer insanda bundan bıkar oda öyle davranır. ve bir bakarsınız bütün insanlık bencil sevgisiz hoşgörüsüz olmuştur. kim en çok kazıklar ise o en güzel arabaya biner en güzel yerde oturur ama asla mutlu olamaz. diğerleride ona bakar özenir onlarda mutlu değillerdir yediklerinden içtiklerinden. işte bir adı muntakim olan ulu ALlah öcünü böyle alır nankör kullardan. inansada inanmasada ona. ortaya bir sevgisizlik, bencillik verir melekler. kimse yediğinden içtiğinden memnun olmaz. bir şey icat olur bütün paranı biriktirirsin almak için zar zor alırsın sefasını süremeden bir yenisi çıkar onun için uğraşırsın. onu alırsın bir başkası çıkar. birde bakarsın bir gün hayat bitmiş hesap veriyorsun.

  hamd etmek, şükür etmek, af dilemek, insana borç kılınmamıştır. dileyen yapar dilemeyen yapmaz, ama birde ahtı vefa vardır değilmi? namaz kılmak borcu degildir insanın, bunca nimete verilen bir vefadır arkadaşlar. ne verseniz ihtiyacı vardır ki ulu Allah'ın? o ihtiyacı olmayan değilmi? vefalı insan ile vefasız insan bir olurmu bu hayatta? bencili kim sever? git kıl namazı kabede 2 hafta, işte olsun sana çarpı 100bin orada her namaz. hesap bumudur? bu hesap ne ucuz bir hesaptır.

  ulu Allah hep merhamet eder. doğruluğu emreder. uymayanıda katletmez merhamet eder, affetmek ister, dönüp dolaşıp doğruyu bulurda af diler diye. insan insanı hemen asar keser. şeriat dedinizmi, bu islam anlayışı ile yeryüzünde adam kalmaz dostlarım, islam henüz anlaşılamamıştır.
  Konu tansxx tarafından (08-05-2012 Saat 12:06 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 6. #66
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  1.078
  Rep Gücü
  18410
  Konuyu yanlış mı anladınız ? Çocuklara tecavüz edenlere hoşgörü ile mi yaklaşacağız.
  En azından hadım edilmeliler...

 7. #67
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820
  evet toplumu mikroplardan arındırmalı.

 8. #68
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İzmirDürüstlük pahalı bir şeydir ucuz insanlardan beklemeyin
  Yaş
  46
  Mesaj
  164
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  7689
  Alıntı kirmizigül´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  evet toplumu mikroplardan arındırmalı.
  çok haklısınız toplumu insanların duygularıyla oynayıp duygulara tecavüz eden mikroplardan arındırmak gerekli.))))

 9. #69
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313
  Tecavüz'cu suçu sabit görüldüğü an öldürülmeli .

7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567

Benzer Konular

 1. Yanaktan Öpücük için Kırbaç Cezası İstendi
  YukseLL Tarafından Dini Videolar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-05-2014, 09:44 AM
 2. Tecavüz Suçunun Cezası Ne Olmalıdır?
  SAHARAY Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 48
  Son mesaj: 13-12-2011, 03:34 PM
 3. Yorum: 7
  Son mesaj: 28-08-2010, 06:33 PM
 4. Çocuğa Nezaket Eğitimi Nasıl Verilmeli?
  mopsy Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-09-2009, 09:48 PM
 5. İdam ülkesi ABD'de 7. idam..
  securıty57 Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 10-03-2007, 07:06 PM
Yukarı Çık