1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 24
 1. #1
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde 14 yaşındaki B.Ç.’ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez'in (76) tahliyesine karar verildi.

  İlk duruşmada mahkeme, küçük kızın yaşanan olaydan ne kadar etkilendiğinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na başvurdu. Adli Tıp’ta yapılan muayene sonuçlarıyla ilgili düzenlenen 17 sayfalık raporda çocuğun "Beden ve ruh sağlığının bozulmadığı" belirtildi.

  HÜSEYİN ÜZMEZ 2. DURUŞMA İÇİN ADLİYEDE

  Hüseyin Üzmez ile Livaze Ç.'yi taşıyan cezaevi aracı bu sabah adliye binasının içersine kadar girince sanıkların fotoğraf ve görüntüsü alınamadı. Duruşmaya B.Ç.'nin babası Bekir Ç. ile Üzmez'in eşi Ayşe Üzmez ve avukatları da geldi. Bugün yapılan duruşmada Üzmez'in tahliyesine karar verildi.

  AKTİFHABER


  Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi - Risale-i Nur Forum


  .................??????????
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 2. #2
  güney
  Misafir..

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Hiç şaşırmıyoruz artık....
  Her şey o kadar sıradanlaştırıldıki duygu dünyamızda artık "olmaz bu kadarıda ayıp" bile diyemiyoruz...

  ne diyelim sevgili Carpediemcan ın dediği gibi "hayırlısı olsun"......

 3. #3
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.712
  Rep Gücü
  28877

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Yeni Hüseyin'lere merhaba !

 4. #4
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  boşa dememişler yargıya intikal eden konu hakkında fazla konuşmayacaksın...

  şimdi sayın üzmez hakkında bilip bilmeden konuşanlar kendi ayıplarıyla yüz yüze kaldılar sanırım...

  gerçi suç onların değil suç yine medyanın....

  bence insanlar bazı olayları kendileri düşünmeli düşünme yetkisini medyaya vermemeli

 5. #5
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.712
  Rep Gücü
  28877

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  6 ayda çıkan rapor 45 günde çıkartılmış, şimdi hüseyin üzmezi de şıh ilan edersiniz.

 6. #6
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 76 yaşındaki Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, tahliye edildi.

  Bursa'nın Mudanya ilçesinde 26 Nisan'da düzenlenen operasyon kapsamında "çocuğun cinsel istismarı" suçundan Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Yazar Hüseyin Üzmez ve 14 yaşındaki mağdure B.Ç.'nin annesi olan Livaze Ç.'nin tahliye edilmeleri kararlaştırıldı.

  Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan B.Ç.'nin "beden ve ruh sağlığının bozulmadığı" yönündeki rapor doğrultusunda iki sanığın tutukluluk halinin kaldırılmasına karar veren mahkeme heyeti, Üzmez hakkında yurtdışına çıkış yasağı koydu.

  Tutuklu sanıklar Üzmez ve Livaze Ç. ile Üzmez'in üç avukatının hazır bulunduğu duruşmada, Üzmez'in eşi Ayşe Üzmez ile akrabası olduğu bildirilen Şerif Aykız ve Mudanya'daki komşusu Ali Ersoy tanık olarak dinlendi.

  Ayşe Üzmez'in "suçla ilgili bilgim yok. B.Ç.'nin teyzesiyle de görüştüm. O da bana böyle bir suçun olmadığını söyledi. Başka bilgim yok" derken, diğer tanıklar da olayla ilgili bilgilerinin olmadığını söyledi.

  Üzmez'in avukatları ise Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki bir yurda yerleştirilen ilköğretim 8. sınıf öğrencisi B.Ç. için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen raporda "çocuğun beden ve ruh sağlığının bozulmadığı"nın anlaşıldığını belirterek müvekkillerinin tahliye edilmesini istedi.

  Livaze Ç. ise "Okula giden çocuklarım var. Evime gitmek istiyorum" diyerek tahliye edilmesini talep etti.

  Mahkeme heyeti, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan ve mahkemeye dün ulaşan "B.Ç.'nin beden ve ruh sağlığının bozulmadığına oy birliği karar verilmiştir" ibaresinin yer aldığı rapor doğrultusunda "suç vasfının değiştiğini" dikkate alarak sanıkların tahliye taleplerini kabul etti.

  Üzmez hakkında "yurtdışına çıkış yasağı" koyan mahkeme heyeti, 1994 yılında İnegöl Devlet Hastanesi'nde dünyaya geldiği bildirilen mağdure B.Ç.'nin doğumuyla ilgili kayıtların bulunaması nedeniyle, B.Ç.'nin tam teşekküllü bir hastanede kemik ölçümü yapılarak gerçek yaşının tespit edilmesine de karar verdi.

  Üzmez, tahliye kararı üzerine mahkeme heyeti başkanı Kadir Ünal'a hitaben, "Allah sizden razı olsun. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Şöhretli bir insanım, bunun cezasını çekiyorum" dedi.

  Üzmez'in avukatı konuştu

  Yazar Hüseyin Üzmez'in avukatı Bülent Demir, "İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapor cinsel istismarın vuku bulmadığını göstermiştir. Dolayısıyla suç vasfı değişmiştir" dedi.

  Demir, medyada, "mağdure ile ilgili Uludağ Üniversitesi'nden verilen "bakire raporu"ndan, inanılmaz bir saptırmayla, tecavüz sonucu çıkarıldığını" savundu.

  "Bunu, sağduyulu vatandaşlarımıza inanılmaz bir saptırmayla ifade eden kişileri kınıyoruz" diyen Demir, İstanbul Adli Tıp Kurumu ve Uludağ Üniversitesi'nden gelen raporların müvekkillerinin lehine olduğunu" ifade etti.

  Demir, "Avukatları olarak haklılığımızı başından beri kamuoyunla paylaşmak istiyor ve kamuoyunun da Hüseyin Beyin baştan itibaren yanında bulunmasını, özellikle muhafazakar kesimin Hüseyin Beye olan hüsnüzanlığının ve tüm muhafazakar insanların inanç onurlarıyla oynanmaması gerektiğinin bir kez daha altını çiziyoruz.İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapor, dava konusu cinsel istismarın vuku bulmadığını göstermiştir. Dolayısıyla suç vasfı değişmiştir. Suç, müvekkilimizin yargılandığı Türk Ceza Kanunu'nun 103'ncü maddesinin (ÇocuklarınCinsel İstismarı) 6. fıkrası (Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması halinde, 15 yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükm olunması) kapsamından çıkmıştır" dedi.

  Hüseyin Üzmez gazetecilerin sorularını yanıtladı

  Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesince "çocuğun cinsel istismarı" suçundan yargılandığı davada tahliye edilmesi kararlaştırılan Yazar Hüseyin Üzmez, tutuklu bulunduğu Bursa E Tipi Cezaevinden çıktı. Elinde çantalarla cezaevinden çıkan Üzmez, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Üzmez, cezaevinde "Hacdaki gibi" yaşadığını ifade ederek, "Çok rahat bir yer, herkes görevini yapıyor. Sizinkiler diyorlardı ki; 'tek kişilik hücreye konmuş', öyle bir şey yok. Bütün arkadaşlar beni seviyor, ben de onları seviyorum" dedi.

  Üzmez, çalıştığı gazeteden özür dileyecek bir konumda olmadığını belirterek, "Gazetem bir tanedir. Sizin hepinizle başa çıkıyor, daha ne istiyorsunuz! Kırgın olduğum kimse yok. Ben Allah'a inanan bir insanım. İnsanı sevmeyen, Allah'ı sevemez. Benim düşmanım yok, benim düşmanım Amerikancılar, bunu bana yapmış olan dinsizler, din düşmanları ve kapitalistlerdir" diye konuştu.

  14 yaşındaki mağdure B.Ç'nin annesi olan Livaze Ç'nin babası Arif'in, 20 yıl yanında çalıştığını ve namazında niyazında, dünyanın en dürüst adamı olduğunu belirten Üzmez, o zamandan beri bu aileyle tanışıklığı bulunduğunu ve kendilerine yardım edip, zekat verdiğini savundu.

  Üzmez, hakkındaki iddiaların doğru olması durumunda tahliye edilmeyeceğini ifade ederek, "Cezaevi, benim için tam bir medrese oldu. Ben, sadece Rabbime hesap veririm kimseye hesap vermem" görüşünü dile getirdi.

  Hüseyin Üzmez, şöyle konuştu: "Demek ki takdiri ilahi buymuş. Aileden şikayetçi olmayacağım, onlara karşı herhangi bir kırgınlığım yok. Aileyle aynı şekil ve samimiyette görüşmeye devam edeceğim. Benim düşmanım şeytan, benim düşmanım nefsim. En çok kendi nefsime ve şeytana kırgınım. Kime kırgın olayım?"

  Dava sonunda beraat edeceğini ileri süren Üzmez, adalete güvendiğini söyledi.

  "Cumhuriyet Bayramında hep 'Dağ başını duman almış' söylenirdi. Ben de yarın bağıra bağıra iftiharla Milli Marşımızı söyleyeceğim" diyen Üzmez, daha sonra eşi Ayşe Üzmez'in kullandığı otomobile binerek cezaevinden ayrıldı.

  Olay

  Bursa'nın Mudanya ilçesinde 26 Nisan'da düzenlenen operasyonda, ilköğretim 8. sınıf öğrencisi B.Ç.'ye (14) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Yazar Hüseyin Üzmez, Mudanya Asliye Ceza Mahkemesi'nce tutuklanmıştı.

  B.Ç., annesi Livaze Ç.'nin de tutuklandığı operasyonun ardından devlet tarafından koruma altına alınmış, Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki bir yurda yerleştirilmişti.

  Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 17 Eylül'de görülmeye başlanan, Üzmez'in TCK'nın "Çocukların cinsel istismarı" suçunu içeren ilgili maddelerince, Livaze Ç.'nin de Üzmez'e addedilen suçların yanı sıra TCK'nın "Suça yardım etme" hükmünü içeren ilgili maddesince 20 ile 25 yıl arasında hapis cezası talebiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında, sanıkların tutukluluk halinin dev***** karar verilmişti.

  Üzmez'in dilekçeyle tahliye talebi de Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi ve bir üst mahkeme olan Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce reddedilmişti.

  Dava kapsamında B.Ç. için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan istenen rapor, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaşmış, 17 sayfalık raporda çocuğun "Beden ve ruh sağlığının bozulmadığı"nın belirtildiği bildirilmişti.


  Hüseyin Üzmez tahliye edildi - CNNTürk 2008
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 7. #7
  Acemi Üye ner@gis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  Ankara/Ayvalık
  Mesaj
  115
  Rep Gücü
  125

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Tuz da koktu artık, bu tür haberler insanı şaşırtmıyor..
  çocuğun ruh ve beden sağlığı bozulmamış ha!..
  Bu raporu veren doktorun ruh sağlığı yerinde midir acaba?
  Hipokratın tüm kemikleri sızlamıştır herhalde...

 8. #8
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Hamdolsun tahliye edildi...!!!!
  şimdi bu kararı verenlere,
  bu çocuğun ruhsal ve fiziksel tahribata uğramadığı raporu verenlere soruyorum;
  sizin kızınız olsaydı tahliye edilmesini istermiydiniz..
  yada alkış tutanlara soruyorum ;
  sizin kızınız olsaydı alkışlarmıydınz?)))))
  carlos arkadaşıma katılıyorum;
  yeni HÜSEYİN'LERE MERHABA!!!

 9. #9
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  İNTERNETHABER
  Nur Akman

  14 yaşındaki çocuğa cinsel istismar nedeniyle 6 aydır cezaevinde bulunan Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez bugün tahliye edildi. Üzmez'e islami camiadan Arif Aslan ve İsmail Nacar tepki gösterdi. Canlı yayına katılan Üzmez ise af diledi. "Bir hatam varsa Allahım beni affetsin" dedi.

  ÜZMEZ TÖVBE EDECEK Mİ?

  Cezaevinden bugün tahliye edilen Hüseyin Üzmez FOX TV Ana Haber Bülteni'nin konuğu oldu. Yayına telefonla katılan islami yazar Arif Aslan Üzmez'in geçtiğimiz günlerde ekranlarda yayınlanan "Allahu ekber, yat da geber" sözleri için "Üzmez tövbe edecek mi?" diye sordu.

  ALLAHIM BENİ AFFETSİN

  Üzmez'in yanıtı ise "Ben hiçbir şey bilmem rabbimi bilirim. Bir hatam varsa rabbim beni affetsin" şeklindeydi...

  Üzmez 14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunmadığını hatta kız çocuklarının 4 yaşından sonra şımarmasın diye okşamadığı söyledi. Programın sunucusu "Ama 14 yaşında evlilik çağına geliyor mu sizin için?" diye manidar bir soru sordu. Üzmez'in cevabı "İslama göre öyledir ama TC kanunlarına riayet etmek mecburiyetindeyim" oldu...

  O KONULARDAKİ ZAAFINI BİLİRİM

  Üzmez'e ikinci tepki Özge Özsağman'ın 1 Gün isimli progr***** telefonla katılan İsmail Nacar'dan geldi.

  İslami konulardaki yazılarıyla tanınan Nacar "Hüseyin Üzmez benim hemşehrim. Yani Malatyalı. 1960'dan beri kendisini tanırım. Zaman zaman kavgamız da olmuştur. Ama kendisiyle sık sık bir araya gelmişimdir. Üzmez'in bu konudaki zaafı nedir, islami düşüncelerini nedir, biliyorum ama tartışacak değilim. Ben o konuda Üzmez'le kesinlikle aynı düşünmüyorum" dedi.

  İPE SAPA GELMEZ LAFLAR

  Özge Özsağman'ın 1 Gün isimli progr***** telefonla katılan Nacar, Üzmez'in hapishaneden çıktıktan sonra yaptığı açıklamaları ise "gündemde kalmak için yapılan ipe sapa gelmez sözler" olarak değerlendirdi. Nacar şunları söyledi: "Cumhurbaşkanının kendisini affedeceğini söylüyor. Öyle olsa Cumhurbaşkanı çıkar söyler. Üzmez her zaman ipe sapa gelmez lafları ortaya atar."

  ÜZMEZ'İN DİNİ İNANCINI SORGULADI

  Üzmez'in televizyon ekranlarındaki tarikat toplantısındaki görüntüleri için de sert konuştu. O görüntülerin Haydariye Tarikatı'na ait olduğunu söyledi ve "ömrümün sonuna kadar onların karşısındayım. Üzmez de orada çok çirkin konuştu. 'Allahu ekber yat da geber' ne demek? Onun islami görüşlerini biliyorum. Onunla aynı düşünmüyorum" dedi.

 10. #10
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Allahu ekber yatda geber diyen bir insanın
  bunuda sözde tarikat toplantısında diyen bir insanın
  kalkıpta hala Allahın adını ağzına alması,ve birde ben nefsime ve şeytana kırgınım demesi
  bana göre açık ve net o insanın ne olduğunu ortaya koyuyor.
  Malesef artık canım ülkemde suçlular göğsünü gere gere ortalıkta dolaşıyor,asıl suçsuzlarada yapılmayan eziyet kalmıyor..

1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Tacizci Tahliye Edildi
  catpity Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 09-03-2011, 10:31 PM
 2. Tahliye taahhütnamesine dayalı tahliye istemi dilekçesi
  YukseLL Tarafından Dilekçe Örnekleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-08-2010, 08:28 PM
 3. Vakit gazetesinin tecavüzcü yazarı Hüseyin Üzmez
  catpity Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 19-09-2009, 10:02 PM
 4. ÜZMEZ Üzülmelidir
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 16-06-2009, 06:21 PM
 5. Çarşı Üzmez'e karşı ....
  güney Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 10-11-2008, 12:52 AM
Yukarı Çık