3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 24 Toplam: 24
 1. #21
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  920
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8265

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Mahkemeden beraaat etse de,
  Üzmezin şahsında politika üretenler nezdinde aklanamayacak!
  Onu her vesileyle dile getireceklerdir.

  Tenor bozuntusunun biri 6-7 kıza tecavüz etmiş,belgelenmiş,
  Onu buraya taşıyan var mı?
  Taşınmaz,taşınamaz,
  O,beyaz ırk,diğeri siyah ırktan
  Üzmez Vakit yazarı idi.
  O bile yeter!

  Foks Tv bir marifetmiş gibi gizli görüntü altında bir rezalete imza attı,
  Herkes Namazcı kesdildi.
  Adam ne demişti?
  Ruh yok,içi boş böyle yat kalk namaz mı olur?
  Yalan mı dedi?
  Kitabın ortasından mı konuştu?

  Ah üzmez ah,
  ortada dolaplar çok da,
  Allahtan başka aslını bilen yok!
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

 2. #22
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

  Üzmez tahliyesinde skandal
  Raporu veren doktor daha önce "gerçeğe aykırı rapor" düzenlemekten ceza almış.

  Vakit yazarı Hüseyin Üzmez, 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla cezaevine girdi. Küçük kız savcılıkta her şeyi anlattı, annesi de bildiğini söyledi. Ancak kız, sürekli ağladığı ilk duruşmada ifade değiştirdi, 2. duruşmada ise ‘Kızın ruh ve beden sağlığı bozulmamıştır’ raporu Üzmez’i kurtardı.

  Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, hemen her dönem adının karıştığı olaylar nedeniyle kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim oldu. “silahlı ilk sağ görüşlü eylemci” olarak bilinen Üzmez, daha liseli bir gençken Allah düşmanı olarak gördüğü Vatan gazetesi sahibi ve başyazarı Ahmet Emin Yalman’ı 1952 yılında kurşun yağmuruna tutup yaralamış, sonra da öldü diye bırakmış, yakalanınca da 10 yıl hapis yatmıştı.

  6 ayda özgürlüğüne kavuştu

  Çıktıktan sonra hukuk fakültesini bitiren, Özal hükümetinde Sağlık Bakanı Mehmet Aydın’ın özel müşaviri olan, daha sonra da Vakit gazetesinde köşe yazmaya başlayan Üzmez’in adı 2003’te kendisinden 39 yaş küçük genç bir kadınla evlenince bir kez daha gündeme geldi. Ardından kamuoyunun yakından tanık olduğu cinsel istismar iddiası ortaya çıktı.

  Üzmez, 14 yaşındaki küçük bir kıza cinsel istismar suçlamasıyla cezaevine girdi ancak bu defa 6 ayda özgürlüğüne kavuştu. Üzmez’in adının karıştığı ve kamuoyunun yakından takip ettiği olaylar zinciri şöyle gelişti:

  Üzmez, İnegöl’de oturan 14 yaşındaki B.Ç.’ye tecavüz ettiği ihbarıyla 26 Nisan 2007 gecesi Mudanya’da gözaltına alındı. Üzmez’in, Bursa Emniyeti’nin yürüttüğü bir fuhuş takibi sırasında dinlemeye takıldığı ortaya çıktı. Üzmez’le birlikte küçük kızın anne ve babası da gözaltına alındı. Üzmez tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anne Livaze Ç. de “kızını fuhuşa zorlamak” suçundan tutuklanırken, baba Bekir Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  ‘Nikâhıma alacaktım’

  TCK’nın 103. maddesi uyarınca “çocuğun cinsel istismarı” suçuyla hakkında 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Üzmez’in savcılığa verdiği ifadede, “Biraz çapkın ve hovardayım”, küçük kızla ilişkisi için de, “Anne babasının da bilgisi vardı. Nikâhıma alacaktım” dediği öğrenildi. Üzmez, iddianamede yer alan ifadesinde de, cinsel saldırı olmadığını, Mudanya’daki yakınlaşmanın 14 yaşındaki B.Ç.’nin de rızasıyla yaşandığını söyledi.

  14 yaşındaki küçük kız ile annesinin polis ifadelerinde de ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.
  Anne Livaze Ç. bir dönem babasının patronu olan Üzmez’i Ankara’da müteahhitlik yaptığı yıllardan tanıdığını belirterek, şunları söyledi:

  “Hüseyin Üzmez bizi yaşadığımız İnegöl’de buldu. Sık sık ziyarete başladı. Durumumuzun kötü olduğunu öğrenince gerek benim, gerek eşim adına yardım maksatlı para yollamaya başladı. Eşim ve kızımla kendisini İstanbul’da ziyaret ettik.

  Üzmez ile birkaç kez cinsellik yaşadık. Ancak yaşından dolayı herhangi bir birleşme olmadı. Bir gün Mudanya’ya gelerek Üzmez’in evine gittik. Bir süre oturduktan sonra Üzmez para çekmem için kartını verdi. Ben de kızımı Üzmez ile evde yalnız bırakıp dışarı çıktım. Erkekliğinin uyanmadığını, kızıma bir zarar veremeyeceğini bildiğimden Üzmez’in kızımla birlikte kalıp kendini tatmin etmesine bir nevi göz yumdum.”

  Taciz sonrası abdest

  Üzmez’in kendisini fiziksel olarak taciz ettiğini ve annesine bu durumu anlattığını söyleyen B.Ç. ise, “Annemi bazen markete yollamak, bazen de para çekmek bahanesiyle bankaya gönderirdi. Evde kaldığımızda sarkıntılığa devam etti. Anneme söylediğimde sabretmemi, Üzmez’in bize Mudanya’da ev tutacağını söyleyerek ikna etmeye çalıştı. Üzmez, edep yerlerimi defalarca öpüyordu” diye konuştu.

  Cinsel taciz sonrası Üzmez’in abdest alıp yattığını da anlatan B.Ç., “‘Başkaları çağırdığı zaman gitme, sana kötü bir şey yapmasınlar. Benim yaptıklarım sana ders olsun’ diyordu” dedi.

  ‘Gazozuna ilaç atmışlar’

  Kamuoyu, olayı şaşkınlıkla takip ederken, Vakit gazetesi, yazarına sahip çıktı. Vakit yazarlarından Abdurrahman Dilipak ise, “Üzmez, olaydan önceki gece Mudanya sahilinde buluştuğu kişiler tarafından ilaçlı gazoz içirildiğini ve bu gazozu içtikten sonra şuurunu yitirdiğini, olayları hatırlamadığını yakınlarına söylemiş” diye yazdı.

  Üzmez’in yargılanmasına, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 17 Eylül’de başlandı. Duruşmad, Üzmez “Cinsel istismar suçunu kabul etmiyorum” dedi.

  14. yaşındaki B.Ç. ise pedagog eşliğinde katıldığı ve sürekli ağladığı duruşmada ifade değiştirerek, “Üzmez’in bir cinsel istismarı, annemin de yardımı söz konusu değildir” dedi. Anne Livaze Ç. de emnniyetteki ifadelerini reddetti.

  27 Ekim günü görüşülen ikinci duruşmaya İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gönderilen rapor damgasını vurdu. Raporda, “B.Ç.’nin cinsel taciz sonrası beden ve ruh sağlığının bozulmadığı” belirtildi ve Üzmez’in tahliyesinin yolu açıldı. Aynı duruşmada anne de özgürlüğüne kavuştu.

  Şimdi B.Ç. ne olacak?

  Yaşanan olaylardan sonra gelinen son noktada, özgürlüğüne kavuşan Üzmez kendisini almaya gelen genç eşiyle mutlu bir şekilde evine döndü. Kızının tacizine göz yumduğunu önce itiraf sonra reddeden anne evinin yolunu tuttu.

  Uğradığı taciz sonrası bir süre okulunu bırakmak zorunda kalan, “devlet” tarafından psikolojik destek sağlanan, ancak yine devlet raporuyla “psikolojisi zarar görmediği” tescillenen B.Ç. ise şimdi devlet koruması altında kaldığı yurtta hayatına devam edecek.

  Tecavüz filmine götürmüş

  Hüseyin Üzmez’in, B.Ç.’yi, ailesiyle birlikte İstanbul’a geldiğinde, Zülfü Livaneli’nin kitabından uyarlanan ve öz amcasının tecavüzüne uğrayınca töre gereği öldürülmesine karar verilen 17 yaşındaki Meryem’in öyküsünün anlatıldığı “Mutluluk” adlı filme götürdüğü de Adli Tıp Raporu’nda yer aldı.

  B.Ç. ayrıca Üzmez’in hediye olarak kendisine kitaplarından verdiğini, okuma saatlerinde bunları okula götürdüğünde öğretmeninin kitapların büyüklere göre olduğunu söyleyerek kendisine okuması için çocuk kitabı verdiğini de belirtti.

  Üzmez, B.Ç.’ye verdiği “Can Pazarı” adlı kitabında, kendisinden 40 yaş küçük bir üniversite öğrencisine âşık oluşunu anlatıyordu.

  Ümran Avcı / Milliyet
  kaynak

 3. #23
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Hüseyin Üzmez'in tutuklanması istendi

  14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar suçundan tutuklanan ancak Adli Tıp Raporu nedeniyle serbest bırakılan Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez'in tutuklanması istendi.
  soL (HABER MERKEZİ) B.Ç adlı 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar suçuyla yargılanan, 6 ay tutuklu kaldıktan sonra Adli Tıp raporu sayesinde serbest kalan Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez'in tutuklanması istendi.  Bursa Barosu Tarafından görevlendirilen B.Ç.'nin avukatı Nevin Cambaz Üzmez'in küçük yaşta kız çocuğunu alıkoyma suçundan yeniden tutuklanmasını talep etti. Davanın görüldüğü Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuran Cambaz'ın talebi bir üst mahkeme olan Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüşülecek.

  'Hüseyin Üzmez'i tutuklayın' - soL Haber Portalı

 4. #24
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Yazar Hüseyin Üzmez, tutuklu olarak yargılandığı Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılırken, “Hürriyeti tahdit” suçundan beraat etti.

  Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Üzmez ile aynı davada tutuksuz olarak yargılanan mağdur çocuk B.Ç'nin annesi Livaze Ç. hazır bulundu.

  Mahkeme heyeti, sanıklardan Hüseyin Üzmez'i “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılırken, “Hürriyeti tahdit suçundan” beraatine karar verdi.


  haber3

Benzer Konular

 1. Tacizci Tahliye Edildi
  catpity Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 09-03-2011, 10:31 PM
 2. Tahliye taahhütnamesine dayalı tahliye istemi dilekçesi
  YukseLL Tarafından Dilekçe Örnekleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-08-2010, 08:28 PM
 3. Vakit gazetesinin tecavüzcü yazarı Hüseyin Üzmez
  catpity Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 19-09-2009, 10:02 PM
 4. ÜZMEZ Üzülmelidir
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 16-06-2009, 06:21 PM
 5. Çarşı Üzmez'e karşı ....
  güney Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 10-11-2008, 12:52 AM
Yukarı Çık