Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7

Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Serbest Kürsü Forumunda Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video) Konusununun içerigi kısaca ->> 5 yıldır Kuran’ı Kerim’i inceleyen 1 yıldır da özünü kabul ettiğini söyleyerek açılamaya karar verip pop albümü çıkaran Serpil Özkasap ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Video Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

  5 yıldır Kuran’ı Kerim’i inceleyen 1 yıldır da özünü kabul ettiğini söyleyerek açılamaya karar verip pop albümü çıkaran Serpil Özkasap ilahiyatçıları zor durumda bıraktı.

  Ersin Çelik'in haberi

  Türbanlı bir şekilde ilahi okuyan ses sanatçısı Serpil Özkasap, geçtiğimiz günlerde 22 yıldır tesettürünü çıkararak pop ve fantezi albümü çıkardı.

  Tartışma konusu olan kararını, yaptığı ilahi albümlerinin 'Kadın sesi günah' diye dağıtılmaması üzerine, Kuran’ı inceleyip, kadının sesinin günah olmadığını anladıktan sonra verdiğini söyleyen Serpil Özkasap çıktığı televizyon programında ilahiyatçıları zor durumda bıraktı.

  Bir sene önce kadının sesinin haram olmadığına ve Kuran’da başını örtmenin emredilmediğinin farkına vardığını söyleyen ve albümünü çıkarmadan önce açılan Serpil Özkasap, Müge Anlı’nın Atv’de yeni başlayan ‘Tatlı Sert’ adlı programında, fetva aldığını ileri sürdüğü ünlü ilahiyatçıları yalan söylemekle suçladı.

  ŞARKI SÖYLEMEK İÇİN FETVA İSTEMİŞ!
  Açılıp pop kaseti çıkarma kararını verirken ilahiyatçılara danıştığını, açılması ve içkili yerlerde şarkı söylemesi konusunda Eski Diyanet İşleri Başkanı Süleyman Ateş, İlahiyatçı Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır ve Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın kendisine fetva verdiğini söyleyen Özkasap’a canlı yayında yalanlama geldi. Kasap’ın, “Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır alkollü yerlerde şakı söyleyebilirsin” sözleri üzerine programa bağlanan Bayındır, böyle bir şeyi söylemiş olmasının mümkün olmadığını belirtti. Serpil Özkasap’ın kendisine ‘türkü şarkı söyleyebilir miyim?’ diye geldiğini belirten Bayındır, “Ben de söyleyebilirsin dedim ama içkili yerlerde söyleyebilirsin demedim” şeklinde kendisini savunurken, Özkasap bu sözlere karşı çıktı. ‘İçkili yerlerde şarkı söyleme fetvası’ almak için gittiği Bayındır’ın kendisine, “ Onlar içki içiyorlar. İçtikleri içki onları bağlar sizi bağlamaz. Siz içmedikten sonra hiçbir şey olmaz. Hem de korumalar var. Sizi korurlar. Bir şey olmaz” diye fetva verdiğini söyledi. İlahiyatçı Bayındır, Özkasap’ın bu iddialarını, “Ben size böyle bir şey söylemedim” diye yalanlarken, Özkasap iddialarına Allah’ın şahit olduğunu söyledi.

  [akilli]b438c8c8-698d-4afd-b26c-7e76dfcaff6b[/akilli]


  ŞAHİT BEYAZ HOCA
  Özkasap’la ilgili olarak ‘vicdani’ bir açıklama yapacağını söyleyen stüdyo konuğu Zekeriya Beyaz ise, Özkasap’ın İstanbul’daki bilinen birçok ilahiyatçıya gittiğini ve kendisine de geldiğini söyledi. Serpil Özkasap’ın şarkı söyleme ve başını açmak için aldığı fetvaları kendisine de ilettiğini ve ilahiyatçıların bu fetvaların dışarıda söylenmesi halinde kabul edemeyeceklerini söylediklerini aktardığını belirten Beyaz, Kasap’ın sözlerinin doğru mu yanlış mı olacağını bilemediğini ifade etti.

  “VALLAHİ, BİLLAHİ BU KADINI TANIMIYORUM”
  Özkasap’ın fetva aldım sözleri üzerine telefonla programa katılan Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır’dan sonra Eski Diyanet İşleri Başkanı Süleyman Ateş de programa katılarak hakkındaki iddiaları yalanladı. Adının geçtiği için programa katıldığını söyleyen Ateş, Özkasap kendisine gelip fetva aldığına ilişkin sözlerini, “Vallahi, Billahi, Allah’ın bütün mukaddesatları üzerine yemin ederim ki yalandır. Çünkü ben bu kadını tanımıyorum.” şeklinde yemin ederek yalanlarken Özkasap, Ateş’e “Allah’tan korkun. Vallahi söylediniz” diye cevap verdi. Şarkıcı Serpil Özkasap’ın evine geldiğini hatırlamadığını söyleyen Ateş, böyle bir şey söylemesinin mümkün olmadığını ifade etti.

  GERİ ZEKALI MIYIM?
  İlahiyatçıların kendisine verdiği fetvaları dışarıda söylemeleri halinde inkar edeceklerini söylediğini ileri süren Kasap bunun sebebini ise şöyle açıkladı: “Halkın tepkisini alacaklar. Ben zaten münafık birisi olsam bunu açıkça söylemem. O kadar tepkiyi niye üzerime çekeyim, geri zekâlı mıyım?”

  [akilli]f5e3e298-9e83-4ca4-85b8-67585bcb1f10[/akilli]

  "BAL GİBİ PROMOSYON"
  Serpil Özkasap’ın başörtüsünü açıp pop/fantezi kaseti çıkarmasını, programa konuk olan, magazin programı yapımcısı Cebrail Mungan ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Yılmaz Morgül promosyon ve reklam olarak değerlendirirken, Özkasap buna şiddetle karşı çıktı. Konuya dini açıdan bakmanın çok ayrı bir şey olduğunu söyleyen Mungan, ‘bunun bal gibi promosyon’ olduğunu söylerken, Yılmaz Morgül ise, Ramazan’a denk gelmesinin promosyonun ne büyüğü olduğunu belirtti. Mungan ve Morgül’ün tespitlerine, “Siz öyle diyorsanız öyle olsun. O sizin kendi düşünceniz. Allah da biliyor ben de biliyorum” diye cevap veren Özkasap’a cevap yine Morgül’den geldi. “Allah bizi de biliyor” diyen Yılmaz Morgül 13 yıldır bu camiada olduklarını Türk halkının neyin ne olduğunu çok iyi bildiğini söyledi.

  KURAN’I OKUDUKÇA AÇILMAYA KARAR VERMİŞ
  Çıkardığı ilahi albümlerinin 'kadın sesi haram' gerekçesiyle dağıtılmadığını ve bu yüzden açılıp pop/fantezi kaseti çıkaran Serpil Özkasap verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulunmuştu. 1985 senesinde eşinin isteğiyle örtündüğünü, mahallelerindeki Diyanet'e bağlı Kuran kursuna gittiğini ama Kuran'ı Arapça'dan okuduğunu için anlayamadığını söyleyen Özkasap, ilk kez mahalledeki ev sohbetinde ilahi söylediğini, sesini erkeklerin duymaması için kendisini kastığı için iki kere ses teli ameliyatı geçirdiğini bu yüzden ilahi söylemekten vazgeçtiğini söyledi.

  Maddi sıkıntıya düştükten sonra ev sohbetlerinden birinde, üniversiteli bir arkadaşının 'Sesin çok güzel’ deyip kadının sesinin günah olmadığını söylemesi ile araştırma yapıp albüm ama 'Kadın sesi günah' diye müzik şirketinin albümünü dağıtımını yapmadığını belirtti.


  Tam 22 yıl teseetürlü bir halde yaşayan ve çıkardığı ilahi albümünün kapağında soldaki resmi kullanan Serpil Özkasap, şimdi Kuran'ı Kerim'i okudukça kapanmak diye bir şey olmadığını anladığını ve açıldığını söylüyor...

  GERÇEĞİ(!) SON BİR YILDA ANLADI VE KASETLE BİRLİKTE AÇILDI!
  Röportajda Kuran’ı Kerim’in Türkçesini, kadının sesinin günah olmadığını anladıktan sonra okumaya başladığını iade eden Özkasap, 5 sene önce okumaya başladığı Kuran’ı Kerim’i 1 yıl önce tam anlamıyla anladığını bu şekilde de hurafeleri aklında çıkardığını anlatıyor.
  Güçlü bir sesi olduğunu söyleyen Özkasap’ın hayatında yaptığı devrimle ilgili şu sözleri ise bir hayli ilginç: “Allah bana bu yeteneği vermiş ama ben ‘kendi cahilliğimden ve ahmaklığımdan’ dolayı bunu kullanmadım”

  Başını üç ay önce açmaya karar verdiğini Türkçe okumaya başladığı Kuran’ı Kerim’in hayatında devrim yaptığını söyleyen Özkasap, “Benim eşyaya bakış açım değişti” diyor. Özkasap 22 yıl sonra ilk kez başı açık bir şekilde sokağa çıktığında neler hissettiği sorusuna şu cevabı verdi: Bir tuhaf oldum, herkes bana bakıyormuş gibi hissetim. Evde başım açıktı ama 22 yıldır ilk defa başı açık olarak erkeklerin içerisine girdim. Ürkek oldum ama alışacağım. Başörtüsünü ilk taktığımda da 1 yıl alışamamıştım. Ama Allah'ın emri olduğuna inandığım için 22 sene başım dik dolaştım. Şimdi de günah olmadığına inandığım için, başım dik dolaşıyorum”

  (Haber 7)

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Cevap: Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

  ''Onlar Sorularına cevap aramaktan çok, Günahlarına mazeret arama derdindedirler.''

  Başını açmak kendi tercihidir.Fakat o kim oluyor ki; Kur'an-ı Kerim'i kendince yorumluyor...? İşine gelen ayeti kabul edip ,işine gelmeyeni kabul etmiyor mu? Sonra bir de çıkıp, Kur'an-ı Kerimde şu veya bu ayet yoktur diye nasıl hüküm verebiliyor?

  Başını açmış madem, çenesini kapatsın...
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

  Alıntı RABİA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ''Onlar Sorularına cevap aramaktan çok, Günahlarına mazeret arama derdindedirler.''

  Başını açmak kendi tercihidir.Fakat o kim oluyor ki; Kur'an-ı Kerim'i kendince yorumluyor...? İşine gelen ayeti kabul edip ,işine gelmeyeni kabul etmiyor mu? Sonra bir de çıkıp, Kur'an-ı Kerimde şu veya bu ayet yoktur diye nasıl hüküm verebiliyor?

  Başını açmış madem, çenesini kapatsın...
  Bana asıl ilginç gelen şey;

  Hamfendi daha yeni kuranı öğrendiğini söylüyor ve kuran ı yorumlama ya çalışıyor....
  İlginç.....

  Cahilin cesareti çok olur derler... ne güzel söylemişler...

 4. #4
  - Çevrimdışı
  yeni üye farslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Nerden
  ERZURUM/İSTANBUL
  Mesaj
  51
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  329

  Cevap: Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

  Bir büyük zatın dediği gibi;Cevab vermemekde daha iyi olan da vardır.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.712
  Rep Gücü
  28877

  Cevap: Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

  Reklam peşinde şebek, itibar edip birde televizyona çıkarmışlar. Türevlerinden sakınınız.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

  Bir hâle getirdin ki, ne din kaldı, ne nâmûs!
  Ey sîne-i İslâm'a çöken kapkara kâbûs,


  Ey hasm-i hakîkî, seni öldürmeli evvel:
  Sensin bize düşmanları üstün çıkartan el!


  Ey millet uyan! Cehline kurban gidiyorsun!
  İslam'ı da "batsın!" diye tutmuş yediyorsun!


  Ne güzel uymuşta bu hale....
  Görmüş gibi yazmak bu olsa gerek.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913

  Cevap: Başını açtı ilahiyatçıları suçladı (Video)

  okula giderken bu konuyu beğenmedim diye bilecek kadar cüretkar olan varmı aramızda veya ben şu konulardan sınava girmek istemiyorum diyen veya anayasanın şu maddesi beni bağlamıyor hüküm falan veremezsiniz diyen varmı aramızda tabiki kocaman bir hayır ama nedense ALLAHIN kitabında bu ayet yok diye hiç bir şekilde vicdanı slzlamadan söyleyen kşiler var..
  ama ayet var nefsimiz bunu ister kabul etsin isterse etmesin ayetlerin olduğunu kabul edeceği gün mutlaka gelecektir acaba o günde inatla yok diyebileceklermi açıkçası merak ediyorum..

  bu arada başını açması kimseyi bağlamıyor ama ayeti inkar etmediği sürece ..

Benzer Konular

 1. Başını Vermeyen Şehit
  mopsy Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-11-2009, 06:34 PM
 2. Polisler Çocuklara Ateş Açtı !
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 12-05-2009, 03:47 PM
 3. Türbanlı Diş Hekimi 26 Yıl Sonra Başını Açtı
  Gül@y Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 19-06-2008, 06:55 PM
 4. Ünlüler gardırobunu açtı...
  dogangunes Tarafından Kadın Modası Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 27-05-2008, 12:39 AM
 5. Hidayet sezonu şovla açtı
  ErDaLL Tarafından Basketbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-11-2007, 01:21 PM
Yukarı Çık