+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7

islam ülkelerinde kadının durumu !!!

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan islam ülkelerinde kadının durumu !!! Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Bangladeş Bangledeş'li kadınlara uygulanan baskı nedeniyle, kadınlar erkeklere uygun görülen işlerin haricindeki işlere yöneltilir. Yerel mollalarin fetvaları ile hırsızların elleri

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  118858
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.713
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  28876

  islam ülkelerinde kadının durumu !!!

  Bangladeş

  Bangledeş'li kadınlara uygulanan baskı nedeniyle, kadınlar erkeklere uygun görülen işlerin haricindeki işlere yöneltilir.

  Yerel mollalarin fetvaları ile hırsızların elleri kesilir, zina yapan kadınlar taşlanır, kırsal kesimde erkekler doğum kontrolu yapan karılarını boşarlar. Kendi küçük işleri için banka kredisi alan kadınlara da iyi gözle bakılmaz, çünkü, "kadınların ekonomik özgürlük kazanmalari, erkeklerden daha üstün bir yer sağlayacağı için" istenmez. "Tanrı'nın planında bu yoktur" denir.

  Cezayir

  Hergün kadınlar kaçırılıyor, işkence görüyor, tecavüze uğruyor, sakatlanıyor ve köktendinci silahlı grup tarafından öldürülüyor.

  Kadınlar salt "kadın" oldukları için hedef alınıyor ve tıpkı ortaçağda oldugu gibi, "kötülüğü" simgeledikleri için bu muameleye tabi tutuluyor...

  'Silahli İslamcı Grup' ve "Silahli Islamcı Hareket" ve "Islami Kurtulus Ordusu" koyu bir taassubu denetliyor.

  Silahli islamcı Grup, örtünmeden dolaşan bütün kadınları potansiyel askeri hedef olarak tanımlıyor. Bu tehdidi daha etkili kılmak için köktendinciler, 17 ve 18 yaşındaki iki liseli kızı otobüs beklerken öldürmüşlerdir. Tesettürlü bir kız arkadaşı ile sokakta yürüyen bir başka liseli kız da, yerel köktendincilerce "örtünmesi" için uyarılmış, ama örtünmeyi reddedince öldürülmüştür.

  Cezayir'in her yerinde duvar yazılarında şu slogan vardır :

  "Cilbab (tepeden tırnağa kapalı elbise) giyen kadınlar, Tanrı sizi kutsasın; hicap (başörtüsü) takan kadınlar; Tanrı size doğru yolu göstersin. Ve siz, kendilerini teşhir eden kadınlar, kurşunlar sizin için.."

  Bu konuda genç kızlar şöyle demekte;

  "Hiçbirimiz örtünmeyi istemiyoruz. Ama korku, düşüncelerimizden ve özgür olma isteğimizden daha güçlü, korku bizi her taraftan kuşatıyor. Anne-babamız, erkek kardeşlerimiz hep bir ağızdan, 'Yaşamak istiyorsan örtün!' diyorlar.

  İran

  İran'da hicap-çarşaf giymek zorunludur. Örtünmemiş kadına esnafın satış yapması yasaktır. Caddelerde "Hicap giymeyen kadın fahişedir" ya da "Karısı hicap giymeyen erkek, erkek değildir" türünden ibareler yazılıdır. Hicap ya da çarşafsız gezmenin cezası 12 ay hapis veya kırbaçlanmaktır. Eğer kırbaç cezası para cezasına çevrilmek istenirse karşılığı 10.000 tümendir. Ortalama 80 kırbaç cezasının karşılığı bir çalışanın 6 aylık kazancına eşittir.

  Kadını cezalandırmak için birçok neden vardır. Mantodaki iri bir düğme, mantonun altın ya da gümüş renginde olması, yırtmaç boyu, çıplak ayak veya ince çorap, oje sürmek...vb. birçok nedenden ötürü kadın cezalandırılabilir. Bunlar yazıya dökülmemiş olduğu için de kadının cezalandırılmasında büyük bir keyfilik hakimdir.

  Kadınlar kocasından izin almadan sokağa çıkamaz, babalarının cenazesine bile gidemez. Yolda veya araba içinde bir arada görülen çiftler baba-kız, karı-koca, abla-kardeş olduklarını kanıtlayamazlarsa zina yapmaktan tutuklanırlar. Erkek ve kızlar bir parti/ev toplantısında bir arada yakalanırlarsa hemen evlendirilirler. Erkekler şort giydiği için kadınların futbol gibi spor karşılaşmalarını izlemeleri yasaktır. İran'da üst düzey hiçbir yönetim kadrosunda kadın yoktur.
  ***********************************************

  Yemen

  Kadınlar erkeklerle yüz yüze gelse bile el sıkışmaları yasaktır. Çarşaf giyip, peçe takmaları zorunludur.

  Katar

  Kadinlar secimde aday olsalar bile, erkeklerin bulundugu ortamda bulunmalari yasak. Miting ve TV'de yüzlerini göstermeleri yasak, sadece telefonla oy isteyebiliyorlar.
  Çarşafsız sokağa çıkmak yasak. Nüfus cüzdanları yoktur, isimleri babaları veya kocalarının kimliklerinde yazılıdır.

  Peçe takmamak, sokakta tek başına yürümek, üniversiteye gitmek, koşmak, sıçramak, araba sürmek kadınlara yasak. Arabanin ön koltuğunda bile oturamazlar. 1990'da kadınların araba kullanma hakkı için yaptığı gösteriler ülkede büyük yankı yaptı. Kadın göstericiler tutuklandı ve kocalarından "bir daha böyle bir gösteri yapmayacaklarına" dair teminat alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

  Kadın, kocasının refakati olmadan yurt dışına çıkamaz. Halka açık yerlerde yüzemez, hiçbir toplulukta erkeklerle bir arada bulunamaz. Kadınlar bilinçli olarak cahil yetiştirilirler. Tek yaptıkları alışveriş ve evde oturmaktır. Bayan öğretim görevlilerinin sayısı çok azdır. Erkek profesörler üniversitedeki kız öğrencilere monitör aracılığıyla ders verir.

  Suudi Arabistan'ın Mekke Kenti'nde geçen Pazartesi sabahı, bir okulda çıkan yangından kaçmaya çalışan 15 kız öğrenci ‘Namahrem Vahşeti’ne kurban gitti. Din polisi (mutavva), türbanları ve çarşafları olmayan genç kızların alevler içindeki binadan çıkışına izin vermedi.

  Elektrik kontağından çıktığı sanılan alevler bir anda üç katlı ortaokul binasını sardı.

  Öğrenciler, can havliyle kendilerini dışarı atmak istedi. Ancak genç kızlar kapıya koştuklarında din polisleriyle burun buruna geldi. Din polisleri, İslami kurallara göre giyinmedikleri, türban ve çarşafları olmadığı için kızların çıkmasına izin vermedi.

  Din polisleri, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerinin binaya girmelerine de ‘‘Namahrem’’ gerekçesiyle, izin vermedi ve ‘‘Onlara yaklaşmak günahtır’’ diye uyardı. Bir görevli El-İktisadiye Gazetesi'ne yaşananları şöyle anlattı:

  ‘‘Kızlar dışarı çıkmak istiyor, çarşafları olmadığı için dayak yiyorlardı. Durumun çok kritik olduğunu ve bu tür davranışın yeri olmadığını söyledik. Ama bizlere bağırdılar ve kapıdan ayrılmayı reddettiler.’’

  Acılı bir baba da ‘‘Bekçi kapıyı açmayı bile reddetti. Polis durdurmasaydı kızlar kurtarılabilirdi’’ diye yakındı.
  Birleşik Arap Emirlikleri

  Çok kadınla evlilik, haber vermeden kadını boşama, dışarıdan getirilen kadınları metres tutma gibi durumlar yaygındır. İslamcılar çok kadınla evliliği teşvik ediyorlar. Birden fazla kadın alan erkeğe 10.000$ kadar para yardımı yapılıyor. Erkek doktorlara ev yapmaları için 200-300 bin dolar yardım yapılırken kadın doktorlara yardım yapılmıyor.

  Kuveyt

  Kadın her bakımdan ikinci sınıf muamelesi görüyor. Fakat erkeklerle birlikte çalışabilme özgürlükleri var. İslamcı örgütler kadınları örtünmeleri için zorluyor. Kuveytli kızların %60'ı örtünüyor. Örtünmeyenler üzerinde de büyük baskı var. Tıp fakültesinin bombalanması gibi eylemler yapılıyor.

  Ürdün

  "Kadını dövmek onun onurunu incitmez, çünkü kadın doğuştan onursuzdur" kuralı benimseniyor. Örtünen her kadına ayda 22 dolar kadar para ödeniyor. Her evde 5-6 kadın olduğu için aylık gelir 130 dolara kadar çıkıyor. 1990'lı yıllarda karma eğitim kaldırıldı. Kız öğrencilerin şort giymeleri ve gösteri yapmaları yasaklandı. Görücü usulünü eleştiren bir film gösterilirken sis bombası atıldı, kadın sığınma kampı bombalandı. Ülkede bekaret çok önemlidir. Bekaret zarının tamir masrafı yaklaşık 300$. Bu durum ülke genelinde oldukça yaygındır.

  *************************************************

  Mısır

  "Kadının cenneti, kocasının ayakları altındadır" düşüncesi hakim. Kökten dinciler kadının eve kapanması için yoğun çaba sarf ediyor. Devlet çok yoksul olduğu için Müslüman Kardeşler Örgütü büyük bir etkinliğe sahip. Evsizlere ev bulmaktan hastalara doktor temin etmeye kadar birçok yardım kampanyasıyla halkı İslam'a ve kadınları örtünmeye teşvik ediyor.

  Bütün sinema ve ses sanatçıları büyük rüşvetler karşılığında örtündü. Böylece "Sanatçılar İslam'a döndü" kampanyası yapıldı. Bu kadınların örtülü fotoğrafları sokaklara asılarak kadınlar örtünmeye teşvik edildi.

  1950'li yıllarda üniversitelerde tek bir kız bile türbanlı/peçeli değilken bu rakam 1970'lerde %30'a çıktı ve hala yükseliyor. Örtünmeyen kızlar tecavüze uğruyor ya da tehdit ediliyor.

  Erkeğin kuma getirmesi durumunda kadın bu ikinci evliliğin kendisine zarar verdiğini kanıtlamak zorundadır. Kocası tarafından boşanan kadın hem evini hem de çocuklarını kaybeder. Kadına "boşama" hakkı, 2000 yılının Mart ayında tanınmıştır.

  Mısırlı İslamcılar kadın otobüste koltuğundan kalktığı zaman 10 dakika kadar o koltuğa oturmuyorlardı. Kadının bıraktığı sıcaklık bile şeytani olarak nitelendiriliyordu. Kadın hakları savunucusu Dr. Neval el Saadawi 1992 yılkında saldırıya uğradı. Hala korumalar eşliğinde geziyor.

  Nijerya

  Nijerya'da nişanlısıyla girdiği ilişki sonrasında hamile kalan bir genç kadın, evlilik dışı ilişki yüzünden 100 kırbaç cezasına çarptırıldı. 4 aylık hamile Adama Yunusa'nın (19) cezası doğum yaptıktan 4 ay infaz edilecek.

  Nijerya'da şeriat yasaları uygulanıyor. Safiye Hüseyni isimli 33 yaşındaki bir kadın, zina yüzünden recm cezasına çarptırılmıştı.

  (Osmanlı'da da recm bir kez uygulanmıştır)

  Pakistan

  Pakistan, islam şeriatının ezmekte olduğu ülkelerden birisidir. Bu ülkede 15-40 yaş arasında ölen kadınların oranı %75'dir. Ölümlerin büyük kısmı doğum sırasında gerçekleşir. Çünkü Pakistanlı kadınların %97'si kansızlık hastalığına sahiptir.

  Pakistan'da tecavüze uğrayan kadın zina yapmış sayılır. Şikayet için karakola giderse "kötü ahlaklı kadın" damgası yer. Ayrıca polisler tarafından da tecavüze uğrama riski vardır. Dava mahkemeye giderse ya erkek haklı bulunur, ya da dava sürüncemede bırakılır. Üstelik kadının "fahişelik"suçlamasıyla cezaevine konulması da mümkündür. Pakistan'da hapishanelerdeki kadın mahkumların %75'i "zina" ile suçlanmaktadır. 1980'lerde Ziya Ül Hakk'ın şeriat yasalarını ilan etmesinden sonra tecavüz suçunda büyük bir artış meydana gelmiştir.

  Eve kapatılan Pakistanlı kadınlarda güneş yüzü görmemekten kaynaklanan "osteomalasya" adı verilen bir çeşit kemik erimesi hastalığı çok sık görülür. Bu hastalık tüm Müslüman ülkelerde görülmüştür.

  1980'de bir mollanın kışkırttığı kalabalık, babası belli olmayan bir bebeği taşlayarak öldürmüştür.

  1991'de Benazir Butto'nun mollalara verdiği tavizler kadının durumunu daha da kötü hale getirmiştir. Peçeli bir kadınla erkeğin karşılıklı çay içtiği bir reklam bile dine aykırı olduğu gerekçesiyle yasaklanmıştır. Aynı şekilde "İslam'da dans etmek haramdır" gerekçesiyle şekerlerin dans ettiği bir şeker reklamı yasaklanmıştır.

  Pakistan'da Kuran'la evlendirilen kadınlar vardır. Mülkiyetin bölünmemesi için yapılan bu uygulama ile Kuran'la evlenen kadın bir daha erkek yüzü göremez, evden bile çıkamaz. yılkında saldırıya uğradı. Hala korumalar eşliğinde geziyor.

  --------------------------------------------------------------------------------

  Endonezya

  Kumar veya içki içtiği saptanan, bir erkekle yakınlık kuran ya da İslami kurallara göre giyinmeyen yanlız bir kadın tespit edildiğinde, kalabalığın ortasında diz çöktürülüyor. Platformun üzerine çıkan ahlak polisi yanında taşıdığı kırbaçla kadının cezasını hemen orada infaz ediyor. Görgü tanıklarına göre çoğunluğu erkeklerden oluşan seyirciler kadının kamçılanması karşısında memnuniyetlerini naralar atıp tekbir getirerek dile getiriyorlar. Geçen yıl kumar oynattıkları ihbar edilen dört kadının kırbaçlanması sırasında birisinin bayıldığı bildirildi.

  KADINI KAPATMAK, TANINMAYACAK KILIKLARA SOKMAK, ERKEKTEN AYIRMAK VE UZAK TUTMAK İSLAMİ EMİRLERE DAYALI BİR GELENEKTİR Kİ, MÜSLÜMAN TOPLUMLARIN GERİLİKLERİNDE ROL OYNAMIŞTIR; HALEN DE OYNAR

  ÇÜNKÜ İSLAMİYETTE;

  Erkek kadından birçok yönden üstündür:

  Erkeğin akılca üstünlüğü vardır .
  Diyette (kurtulmalıkta) üstünlüğü vardır.
  Miras konularında üstünlüğü vardır.
  Erkek, "kadı (yargıç)", 'hükümdar" olur, kadın ise olamaz.
  Erkek tanıklığa da daha elverişlidir.
  Erkek, kadının üzerine evlenebilir. Dilerse karısının, karılarının üzerine cariye de alabilir. Kadın için, kocasının üstüne evlenmek gibi bir hak yoktur.
  Mirasta erkeğin payı daha çoktur.
  Erkek kadını boşayabilir. Kadın, erkeği boşayamaz. Erkek kadını boşadıktan sonra da süresi içinde dönüş yapabilir, kadının bu yönde bir hakkı yoktur.
  Erkeğin ganimetten payı kadınınkinden çoktur.
  Nisa suresi, 34.ayet, Diyanet çevirisi:

  "Allah'ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü ve erkeklerin, mallarından sarf etmelerinden dolayı, erkekler, kadınlar üzerine hakimdirler.

  İyi kadınlar, gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiğini, kocasının bulunmadığı zaman da koruyanlardır.

  Serkeşlik etmelerinde endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün. Size itaat ediyorlarsa onların aleyhine yol aramayın. Doğrusu Allah Yüce'dir, Büyük'tür."

  ARTIK ÇOK İYİ BİLİNMELİDİR Kİ;

  Sıkmabaş siyasal içeriklidir. Amaç, dinsel bir düzen kurmanın ön adımıdır

  HALA ŞER ŞER ŞER ŞERİAT DİYE TEPİNENLER,

  TÜRBAN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN DÖVÜNENLER,

  "BİZE NEDEN KIYDINIZ" NAĞMELERİYLE FİLMLER YAPANLAR ASIL KIYIMIN NE OLDUĞUNU ŞERİAT ORTAMINI YAŞAYARAK ANCAK ANLAYABİLİRLER...
  Diğer yandan;

  İstanbul Belediyesi'nin yaptırdığı bir sağlık araştırmasına göre, sıkmabaşlı ve tesettürlü hanımlarda, güneş ışığından yoksun kalma nedeniyle kemik erimesi olduğu ve sıkmabaşın koku ve terleme yaptığı ortaya çıktı. Aymazca bir siyasal amaç uğruna, kızlarımızın sağlık sorunlarının hesabını kim verecektir?  Bu ulus, çok güçlükleri aşıp bugünlere geldi.

  Ulusumuzun sağduyusu ile bugünler de aşılacaktır.  BÖYLE Mİ OLALIM YANİ?

  İSTENEN BU MUDUR?

  BU DİN MİDİR?

  İSTEMEM EKSİK OLSUN...

  alıntıdır..

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  118858
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.713
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  28876

  Cevap: islam ülkelerinde kadının durumu !!!

  Yazı çok uzun sonuna kadar gelmeyi başaranları kutluyorum benim sinirlerim kaldırmıyor... Ne zaman ki akp, adil düzen , inanç özgürlüğü , türban serbestliği deseler açıp okuyorum sizde okuyunuz efenim ne olmak istediğinize ondan sonra karar veriniz.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Üye Numarası
  106363
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10548

  Cevap: islam ülkelerinde kadının durumu !!!

  okudum sıkılmadan :)
  bu yazıyı birkaç forum sitesinde daha paylaşacağım milletin gözüne gözüne girsin diye :)
  yalnız kaynak verirsen sevinirim :)

  +rep

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: islam ülkelerinde kadının durumu !!!

  Alıntı montecarlo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yazı çok uzun sonuna kadar gelmeyi başaranları kutluyorum benim sinirlerim kaldırmıyor... Ne zaman ki akp, adil düzen , inanç özgürlüğü , türban serbestliği deseler açıp okuyorum sizde okuyunuz efenim ne olmak istediğinize ondan sonra karar veriniz.

  Sevgili Kardeşim,
  Halbuki size söylemiştim, islam konusunda bana danıiın diye...
  Halbuki sorsaniz bu kadar yanlışa alet olmazdınız.... DİN KONUSUNDA ehile gidin efendim ehile ....
  Ne ise ziyanı ...
  Bari şimdi yazdıklarıma dikkat edin... Ki
  Yalan
  Dolan
  ve yanlış billeri DİN' e mal etmeyelim.
  Evet ise cevabınız hadı buyurunuz.

  Ha ... Tahammülünüzü de beraberinizden alın.... Çünkü
  Doğrular bazen acı verebilir...  İslamiyet’ten önce kadının hiç değeri yoktu Araplar, kız çocuklarını diri diri gömüyorlardı Kâbe etrafında bile kadınlar çıplak dolaşırlardı Müslümanlık gelince bu kötü âdetler son bulmuştur

  Bugün de dünyanın birçok yerinde kadınlar horlanmaktadır Rusya’da da kadına zulmedildi Zorla Kolhozlara sokuldu Erkek gibi, en ağır işlerde, erkek şeflerin baskısı altında, insafsızca boğaz tokluğuna, hayvanlar gibi, en ağır işlerde zorla çalıştırıldı Fakat zulüm payidar olmadı Bilinen akıbete uğradı

  Hür dünya dedikleri Hıristiyan ülkelerde ve İslam ülkeleri denilen Arap ülkelerinde, (Hayat müşterektir) denilerek, kadınlar da, fabrikalarda, tarlalarda, ticarette, erkekler gibi çalışıyorlar Çoğunun evlendiklerine pişman oldukları, mahkemelerin boşanma davaları ile dolu olduğu, günlük gazetelerde sık sık görülmektedir

  Bir kadın yazar da diyor ki:
  (Ne zaman bir fuara gitsem, bacaklarını açıp son model arabaların üstüne oturmuş mini etekli mankenleri görsem içim kalkıyor, midem bulanıyor Ve şaşıyorum: İyi kötü birer kişilikleri olan bu kadınlar, orada öylece durup o arabaların birer aksesuarı gibi pazarlanmayı nasıl içlerine sindiriyorlar? Hem, kadın cinsini bu kadar aşağılatan o kadınlara karşı, hem de onları oraya oturtup müşteriyi kandırarak mal satmaya çalışanlara karşı öfke doluyor içim)

  Kadınlar, İslam dininin kendilerine verdiği kıymeti, rahatı, huzuru, hürriyeti ve boşanma hakkına malik olduklarını bilmiş olsalar, bütün dünya kadınları, hemen Müslüman olurlardı

  Müslümanlıkta kadın sultandır Dinimiz kadına çok değer vermiş, erkeğe de çok mesuliyet yüklemiştir İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda değildir Evli ise erkeği, evli değilse babası, babası da yoksa, en yakın akrabası çalışıp onun her ihtiyacını karşılamaya mecburdur Kendisine bakacak hiç kimsesi bulunmayan kadına, devletin yardım sandığı bakar

  İslamiyet’te geçim yükü erkek ve kadın arasında paylaştırılmamıştır Bir erkek, hanımını tarlada, fabrikada veya herhangi bir yerde çalışmaya zorlayamaz Eğer kadın isterse ve erkek de razı olursa, kadın kendine uygun bir işte çalışabilir Fakat, kadının kazancı kendisinindir

  Müslüman kadının ev işi yapması bir ihsandır, çok sevaptır Yapmazsa, günaha girmez Zorla yaptırılamaz Resulullah efendimizin zamanından bugüne kadar, Müslüman kadınlar bu ihsanı yapmıştır

  Her kadın, bir erkeğin ya kızıdır, ya kardeşidir, yahut hanımı veya annesidir Kadınlara kötü şeyler reva görülmemeli, onlara layık olduğu değer verilmelidir (R Nasıhin)

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:(Hanımlarınızı üzmeyin Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim]

  (Bir mümin, kötü huylu diye hanımına kızmasın! İyi huyu da olur) [Müslim]

  (Kadın, zayıf yaratılışlıdır Zayıflığını susarak yenin! Evdeki kusurlarını görmemeye çalışın!) [İbni Lal]

  (Hanımının kötü huylarına katlanan erkek, belalara sabreden Hazret-i Eyyüb gibi mükafatlara kavuşur Kocasının kötü huyuna sabreden kadın da, Hazret-i Asiye gibi sevaba kavuşur) [İGazali]

  (Hanımı ile iyi geçinip şakalaşanı Allahü teâlâ sever, rızklarını artırır) [İLâl]


  (En iyi Müslüman, hanımına en iyi davranandır İçinizde, hanımına en iyi davranan benim) [Nesai]

  (Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır) [RNasıhin]

  (Hanımının haklarını ifa etmeyenin; namazları, oruçları kabul olmaz) [Mürşid-ün-nisa]

  (Hanımını döven, Allah’a ve Resûlüne asi olur Kıyamette onun hasmı ben olurum) [RNasıhin]

  (Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür) [İAsakir]


  Bilmemki Tahammülünüz oldumu bitirmeye......

  Yoksa sadece Parlayac cümlelere mi baktınız ????

  Ziyanı yok öyleyse...
  Çünkü; Her bir Cümlesi , Birer ŞEMSİ taban gibi parlıyor zaten....

  Saygılar efendim.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Üye Numarası
  106363
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10548

  Cevap: islam ülkelerinde kadının durumu !!!

  okudum yazını :)
  hı yani şu imam nikahı ile 8-9 kadın ile ilişkiye girenler ?

  otomobil demiş bir yazar :)
  o bir pazarlama tekniğidir malesef hala akılları ilk çağda orta çağda kalan zihniyetler bunu kavrayamamış

  bu konuyu açan arkadaşın yazısını okurken sen nasıl tahammül ettin bu soruyu sana sormak gerek evet dediğin gibi :)
  Çünkü; Her bir Cümlesi , Birer ŞEMSİ taban gibi parlıyor zaten.... :)

  bu arada sen hoca valan mısın :D hadisler valan havada uçuşuyorda gerçi birçoğu bence uydurma ama :)

  saygılar efendim. :)

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: islam ülkelerinde kadının durumu !!!

  Alıntı catpity´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  okudum yazını :)
  hı yani şu imam nikahı ile 8-9 kadın ile ilişkiye girenler ?

  otomobil demiş bir yazar :)
  o bir pazarlama tekniğidir malesef hala akılları ilk çağda orta çağda kalan zihniyetler bunu kavrayamamış

  bu konuyu açan arkadaşın yazısını okurken sen nasıl tahammül ettin bu soruyu sana sormak gerek evet dediğin gibi :)
  Çünkü; Her bir Cümlesi , Birer ŞEMSİ taban gibi parlıyor zaten.... :)

  bu arada sen hoca valan mısın :D hadisler valan havada uçuşuyorda gerçi birçoğu bence uydurma ama :)

  saygılar efendim. :)
  Pazarlama teknığınız de Kadın eşantıyon mı verilir....
  Şayet veriliyorsa....
  Kadının hakkını dava etmek , kusura bakmayın ama yalancılıktan ibaret olmazmı ?
  Bakıyorum da HADİSLERDENDE anlıyorsunuz. Neden bir kulp ve bir bahanenin arkasına sığınıyorsunuz ?
  Tahamülüme gelince , üzülmeyin efendim. Ben zır cahilleri bile dinlene tahammülüne sahibim şükür. Aksı halde; '' ECCEWABU AHMAKUL SUKUT '' der geçerdim.

  Çünkü; Cenneti bile ayakları altına serilen değeri az gören bir zihniyet....
  başka neyi hak ederki ?

  Veya verdiği değeri anlatsada dinlesek.
  Gerçi Anlattınız istemiyerek olsada '' EŞANTIYON ''
  Öylemi ... Bide buna pazarlama sanatı veya ticaretin kuralı diyorsunuz.

  Kendi değerlerinizle kalın.
  ve bostanlarda salatalık toplamaya devammm
  Fikir tarlasında ne ararsınız ki ?

  Salatalıkmı ??
  Cacıkmı yapacaksınız ??
  Yoksa AŞÇIMISINIZ...

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Üye Numarası
  53228
  Mesaj
  3
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10

  Cevap: islam ülkelerinde kadının durumu !!!

  demek pazarlama teknıgı..
  ayaklarının altına cennet serılen kadınlara ıslam deger vermıyor demek..hadıslerle acıklama yapan arkadasa tesekkurler.
  uzun uzun anlatmış ama anlamamakta ısrar eden beyınler ıcın yapacak bırsey yok.Allah yardımcıları olsun

Benzer Konular

 1. Şeriat Ülkelerinde Kadın Olmak
  SOSYALİST Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 09-02-2015, 09:53 AM
 2. Ekonominin durumu!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-02-2014, 10:32 AM
 3. arap ülkelerinde dilden dile dolasan fikra
  forumdayim Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 12-04-2011, 09:26 AM
 4. Dünyada kadının durumu
  bziya Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 18-01-2010, 02:46 AM
 5. Arap Ülkelerinde Türk Dizi Filmleri Salgını
  Y.E.K. Tarafından Tv Dizileri, Tv Programları Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 01-09-2008, 06:11 PM
Yukarı Çık