Alıntı orkuorkun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim anormalime giden , Inanci dini kit ulkelerin birinci gelmesidir. dusunuyorum da bu is iman olayi degil. bir yerde bir yalis var.

bir bakiyorsun ki alakasiz bir ulke nufusu bile yok ama adam almis madalyalari. Benim elimde daha buyuk guc var ben daha olanakliyim,daha iyiyim diyoruz ama LAFta , Listeye bakin goreceksiniz, Laf degil liste gosteriyor gercekleri.
Dunya zeka olimpiyatlarinda birinci olmussunuz bu bir deger degil. bir ulkenin sadece bir tarafi kuvvetli oteki tarafi zayif , olmaz. Ulke komple guclu olmalidir.

Ic camasirimiz , donumuzun ipine ,kadar cin mali , bundan insan utanir. bizim edep yerlerinimizi cin mali koruyor ise , biz bundan rahatsiz olmaliyiz. rahatsiz olan yok. Ben yabanci mal don kullandigim zaman tecavuz edildigimi hissediyorum cunku edep yerlerimi bir yabancinin mali kapatiyor.bu milli bir ayiptir.
Bu liste dunya pazarlik listesidir. ticareti yonetenlerin listesidir.
hep birseyler yapacagiz o gun cabuk gelmeli. cunku edep yerleriniz cin mali malzeme kapatiyor. aldiginiz turk firmalari artik uretmiyor. kendi adina yaptiriyor.
ha cinden cin mali aldiniz,ha yaptirdiniz ayni sey . insanlik degerimiz dusuyor.
bunu gormeliyiz artik. uykudan uyanmaliyiz
katılıyorum size.iman gücüyle olsaydı bu işler araplar her dalda ödül alırdı.nerde o araplar peki? insanlar kaç yıl çalışıyorlar bu ödüller için.bizimkilerin çalışmalarını görüyoruz.bu uyku ne zaman biter eski Naim'ler ne zaman gelir bilmiyoruz.
ama evet inançlıyız umudumuz var yeni gençlikten,umutsuz değiliz.